יממה לדיון, יו"ר קק"ל במתקפה: "אני כבר רואה כיצד ביטן וזחאלקה מצטלמים מחויכים"

בטקס שהתקיים בסוף השבוע האחרון, במעמד השר אלקין, קרא יו"ר הקרן הקיימת לישראל דני עטר לממשלה שלא להעלות להצבעה בוועדת הכספים את עניין מעמדה של הקרן • "הדרמה המתחוללת ברגעים אלה יכולה להסתיים בצורה רעה מאוד"

דני עטר בכנס | מתוך ארכיון צילומים קקל
דני עטר בכנס | מתוך ארכיון צילומים קקל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

"אני חייב לשתף אתכם בדרמה המתחוללת ברגעים אלה ויכולה להסתיים בצורה רעה מאוד". כך אמר יו"ר קק"ל דניאל עטר לשר זאב אלקין בכנס חנוכת פרויקט "שיקום שכונות" באופקים המשותף לקק"ל ולמשרד הגנת הסביבה.

"ביום שני הקרוב", סיפר עטר, "ממשלת ישראל תניח בוועדת הכספים הצעת חוק שהמשמעות שלה שקק"ל תולאם למחרת. כל הפרויקטים שאנו עושים בכל פינה בארץ יעצרו ויפסקו".

"אני לא מאמין שממשלה לאומית תתן יד להלאמה של מוסד ציוני כמו קק"ל. רק לפני כמה חודשים טענה הממשלה שאסור למבקר המדינה להיכנס לקק"ל כדי שלא תהיה דריסה או תהליך פירוק של המוסדות הציוניים. הלאמה של קק"ל זה לא רק פירוק אלא חיסול. אני חושב שמדובר בצעד שגוי מבחינה היסטורית, צעד שבסופו יפגע העם היהודי ברחבי העולם".

בסיום דבריו התייחס עטר גם לרשימה המשותפת של המפלגות הערביות וטען כי אף הם יצביעו בעד ההחלטה משום שמדובר בתהליך של פירוק וחיסול קק"ל: "מה יותר טוב לזחאלקה (חה"כ ג'מאל זחאלקה, בל"ד) ושותפיו מאשר להלאים את קק"ל? הרי זה חלום שלהם משנת 1948 ואולי אף לפני. אני כבר רואה כיצד דוד ביטן וזחאלקה מצטלמים מחויכים לאחר שתמכו יחד בהצעה בוועדת הכספים".

תגובה אחת
  1. סוף סוף יהיה חום חיובי והלואי שזה יסייע בזמו אמת בשטח.אינשללה!!

השארת תגובה