"אין צורך לטרוח" • אז מה באמת קורה במודיעין עילית?

ראש העיר נעדר מכינוס החג של המפלגה בבית שמש, וזכה לתמיכה מפתיעה מגפני • חבר מועצה בעיר אמר ל'כל הזמן': "גוטרמן הולך לקבל לידיו במתנה את ראשות העיר בפעם הרביעית ללא בחירות"

יעקב גוטרמן | צילום: יעקב נחומי
יעקב גוטרמן | צילום: יעקב נחומי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שנה לבחירות במודיעין עילית, מקומו של ראש העיר יעקב גוטרמן לקדנציה נוספת נראה מובטח בשל הצלחתו לאגד סביבו את כלל חברי המועצה. למרות זאת, יחסיו מול בכירים ב'דגל התורה' עדיין מתוחים, זאת לאחר שהשנה בחר להיעדר מכינוס 'דגל התורה' בבית שמש שם השתתפו למעלה מ-100 נציגים של המפלגה מכל רחבי הארץ.

היעדרותו של גוטרמן מהכינוס המסורתי בבית שמש לא הייתה חריגה לנוכחים שהורגלו בהיעדרותו מכינוסי המפלגה. המועד הקרוב לבחירות המקומיות והדיבורים על אחדות ו"סוכת שלום" העצימו את התהייה על בחירתו של גוטרמן להחרים את הכינוס המאחד. במהלך הכינוס נשאלה השאלה ע"י אחד הנוכחים, ובכיר במפלגה הגיב: "גוטרמן מתנהל כמפלגה עצמאית, ולא כחבר במפלגה".

לעומתו, חבריו לסיעה מ'דגל התורה' במודיעין עילית – מרדכי גולדברג, נחום גיטלר, משה מוטרפלר, אברהם וייס ואורי יפה השתתפו באירוע. חבר מועצה מ'דגל התורה' במודיעין עילית ששוחח עם 'כל הזמן' מספר כי ראש העיר לא ערך אף כינוס לחברי המועצה ולנציגיו בסיעה בסוכתו. לדברי חבר המועצה, "כך נהג גוטרמן תמיד, לא מדובר בהחלטה חריגה". חבר מועצה נוסף מסביר: "גוטרמן הולך לקבל לידיו במתנה את ראשות העיר בפעם הרביעית ללא בחירות, בהחלטת גדולי ישראל, ואינו רואה צורך לטרוח עבור כינוסי בחירות או כינוסים מפלגתיים".

בסביבת גוטרמן הגיבו ל'כל הזמן' כי ראש העיר אכן הוזמן לכינוס בבית שמש כמו יתר נציגי המפלגה. ביקור של בכירים בצבא ובמשטרה בסוכתו מנעו ממנו להגיע לכינוס המפלגה, לשם תכנן להגיע מלכתחילה.

ח"כ משה גפני, יו"ר 'דגל התורה', שידע ימים של מתיחות עם ראש העיר גוטרמן. התייחס במהלך כינוס 'דגל התורה' בבית שמש למתיחויות הפנימיות: "צריך לשכוח את הסכסוכים הקטנים ואת הבעיות שלפעמים אי אפשר להתמודד אתם. אנו נמצאים בתקופה הכי קשה – 'תקופת הסכסוכים'. נציג אחד רב עם הנציג השני, כל אחד חושב שהשני לוקח לו את המקום. צריך לשים את הסכסוכים והבעיות בצד ולשכוח מהם. את הבעיות שיש במודיעין עילית לשים מאחורה".

תגובה אחת
  1. יש הקלטות של דברי גפני הוא פשוט לא אמר את מה שכתוב כאן שאת הבעיות במודיעין עילית יש לשים אחרוה הוא אמר הפוך בדיוק

השארת תגובה