נתניהו עונה למבקריו: "אגיע לכל מקום שאליו אוזמן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה השבועית לנאום הצפוי לפני הבחירות בקונגרס האמריקני:  "כראש ממשלת ישראל, אני מחויב לעשות כל מאמץ כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני"

ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי
ראש הממשלה בנימין נתניהו. צילום: אלכס קולומויסקי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה לביקורת החריפה שהוטחה בו, על רקע נאומו המתוכנן בקונגרס האמריקני, רק שבועיים לפני הבחירות.

לדבריו, מדובר בצעד חיוני. "בשבועות הקרובים עלולות המעצמות להגיע להסכם מסגרת עם איראן, הסכם שעלול להשאיר את איראן כמדינת סף גרעינית, דבר שיסכן בראש ובראשונה את קיומה של מדינת ישראל. זוהי אותה איראן שהשתלטה על לבנון ועל סוריה, ועכשיו משתלטת על תימן ועיראק. זו אותה איראן שמכינה נגדנו חזית אקטיבית גם מרמת הגולן וגם מדרום לבנון. אסור שאותה איראן תתקדם לנשק אטומי", אמר ראש הממשלה.

לטענות נגדו הגיב: "כראש ממשלת ישראל, אני מחויב לעשות כל מאמץ כדי למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני שיכוון כלפי מדינת ישראל. המאמץ הזה הוא חובק עולם, ואגיע לכל מקום שאליו אוזמן כדי להשמיע את עמדתה של מדינת ישראל וכדי להגן על עתידה וקיומה".

אבל למרות הדברים נתניהו ממשיך לספוג אש. אמש תקפו אותו, באורח נדיר ברשת החדשות האמריקנית "פוקס". אחד הפרשנים הבכירים ברשת, פרד סמית' אף הרחיק לכת וציין כי "נראה שנתניהו ושותפיו חושבים שהאזרחים האמריקנים הם חבורה של טפשים".

גם בעיתון הנו-יורק טיימס תקפו את ראש הממשלה ובסוף השבוע נכתב בעיתון ש"נתניהו מאמין שמחיאות כפיים בקונגרס באמצעות נזיפה באובמה יחזקו את התדמית שלו בישראל כמי שמסוגל לשמור על ביטחונה". בהמשך מאמר המערכת נכתב עוד כי "קשה לראות כיצד חוסר כבוד לנשיא ארה"ב – שאפילו נתניהו אמר כי תרם באופן משמעותי לביטחונה של ישראל – יסייע למדינתו". תקפו בעיתון.

גם בישראל תוקפים כצפוי את נתניהו הבוקר אמר יו"ר האופזיציה ויו"ר 'המחנה הציוני' יצחק הרצוג בראיון לגלי צה"ל כי "נתניהו פוגע במישרין בנשיא ארצות הברית, מה שנתניהו עושה בהתנהגות האלימה הזאת הוא פגיעה באינטרסים הביטחוניים של ישראל".

השארת תגובה