קולות מלחמה: בסוריה מאיימים; בצה"ל מתגברים כוחות

משעות הצהריים צה"ל החל מתגבר את כוחותיו באיזור הצפון, בתוך כך, שר הגנה הסורי מאיים: "לצבא הסורי יש היום יותר כוח ונחישות להילחם בטרוריסטים ובראשם ישראל" ● ראש המועצה האזורית מרום גליל, עמית סופר : מורגשת תנועה ערה של כלי צבא שלא נראתה מאז מלחמת לבנון השנייה" ● גורמים צבאיים: "העלאת הכוננות אינה מחמת איום"

כוחות צה"ל ברמת הגולן. צילום: דובר צה"ל
כוחות צה"ל ברמת הגולן. צילום: דובר צה"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בעקבות המתיחות בגבול הצפון, צה"ל החל מתגבר את כוחותיו החל משעות אחר הצהריים ובמהלך הלילה תירשם תנועה של כוחות צבא שינועו לכיוון הגבול עם לבנון. גורמים צבאיים מוסרים, כי העלאת הכוננות היא לא מחמת איום קונקרטי אלא כצעדי היערכות מתבקשים עקב המתיחות.

כתוצאה מעלאת הכוננות, תושבים רבים מוסרים כי ישנה תנועת כלי טיס ערה בשמי הצפון. ראש המועצה האזורית מרום גליל, עמית סופר סיפר על תחושות התושבים באזור בראיון לגל"צ ואמר: "אנחנו בהחלט מרגישים את המתיחות. מורגשת תנועה ערה של כלי צבא שלא נראתה מאז מלחמת לבנון השנייה. שוחחתי עם לא מעט תושבים ויש עליית מדרגה במתח ובדריכות".

בתוך כך, לפני שעה קלה נרשמה התבטאות ראשונה מפיו של בכיר סורי בענין המצב. הבכיר המשמש כשר ההגנה הסורי ביקר את יחידות הצבא הפועלות בדרום המדינה ואמר כי "לצבא הסורי יש היום יותר כוח ונחישות להילחם בטרוריסטים ובראשם ישראל".

במהלך היום אף הוצג על ידי חיזבאללה מכתב, בו קורא ראש הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף לנסראללה להתאחד בכדי לתקוף את ישראל: "על כל כוחות ההתנגדות לעשות יד אחת מול האויב הציוני ועוזריו, ישראל היא האויב האמיתי של האומה המוסלמית וכל הרובים צריכים להיות מופנים אליו. צריך שהמערכה הבאה תנוהל ביחד ושתהיה אש צולבת מעל האדמה הכבושה".

השארת תגובה