וועדת הבחירות תדון בעתירה נגד בנייה בהתנחלויות

בשבוע הבא יתקיים דיון בוועדה בעתירתה של ח"כ זהבה גלאון נגד שר הבינוי אורי אריאל, על בנייה ביהודה ושומרון שמקודמת, לטענתה, בזמן הבחירות

אורי אריאל
אורי אריאל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

יו"ר מרצ חברת הכנסת זהבה גלאון פנתה לועדת הבחירות המרכזית בבקשה לבחון את החלטתו של שר הבינוי אורי אריאל להעביר תקציבים להתנחלויות ביהודה ושומרון, בשביל להרחיב את הישובים לצורך קליטת עולים מצרפת. גלאון אומרת כי העברת תקציבים כאלה בערב בחירות, נועדו על מנת לחזק את אריאל ואת מפלגתו הבית היהודי.

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט סלים ג'ובראן קבע כי הדיון בעתירתה של גלאון יתקיים ביום שלישי הקרוב.

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין נתן את עמדתו לעתירה ואמר כי יש לדחות את העתירה, כאשר הוא אומר כי מדובר בעתירה תאורתית בלבד. "מדובר, לפחות לעת הזו, בעתירה תיאורטית", כתב ויינשטין והוסיף כי "לכן עמדת היועץ המשפטי לממשלה היא כי הוא אינו נכנס בגדרו של "שימוש אסור בנכסי ציבור" כהגדרתו בסעיף 2א לחוק דרכי תעמולה. אשר על כן דין העתירה להידחות", קבע היועץ, כשהוא מוסיף כי התוכנית נמצאת בעבודה במשרד הבינוי כחצי שנה: "במסגרת בחינת גורמי המקצוע במשרד תכניות להגדלת היצע יחידות הדיור, עלתה לפני כחצי שנה הצעה לקידום תכנית לעידוד ההתיישבות במגזר הכפרי. התוכנית עוסקת בכלל ההתיישבות הכפרית בארץ".

היועץ המשפטי אף מוסיף וקובע כי "ככל שיתברר כי קיים כורח או דחיפות מיוחדת לקדמה, תיבחן אפשרות קידומה בהתאם לדין".

השר אריאל תקף את עתירתה של גלאון כנגדו ובמכתב שכתב לראש ועדת הבחירות השופט סלים ג'ובראן האשים את גלאון בשימוש ציני בועדת הבחירות: "ח"כ זהבה גלאון בחרה לעשות שימוש ציני בוועדת הבחירות ובטרגדיה של יהודי צרפת על מנת לקדם קמפיין אותו היא מובילה כנגד ציבור שלם וזאת בכדי למצוא חן בעיני בוחריה. לצערי הגב' גלאון לוקה בבקשתה בחוסר ידע שמביך בעיקר את עצמה. לו הייתה טורחת ופונה ללשכתנו לקבל הבהרות כנדרש על פי חוק בטרם הגשת תביעה קנטרנית מסוג זה, הייתה מן הסתם מתייתרת תביעתה. אי פנייתה לקבל הבהרות מעידה על חוסר תום לב מובהק שכל מטרתו עשיית הון פוליטי על גבה של ועדת הבחירות המרכזית ולא נותר לי אלא להצטער על כך".

השר הוסיף כי "במשרד הבינוי מתנהלת כבר תקופה ארוכה עבודת מטה חשובה לעידוד ההתיישבות הכפרית בכל הארץ… וצפויה להיות מאושרת לאחר הבחירות בקבינט הדיור. מדובר בתוכנית שתאפשר הוספת עשרות אלפי יחידות דיור בעיקר ביישובים הכפריים באזורי הביקוש ובפריפריה והינה חלק מהותי מהמאבק להורדת יוקר הדיור", טוען השר ומאשים את ח"כ גלאון בהסתה: "בניגוד לגב' גלאון אשר בשיטה עוסקת בהסתה כנגד ציבורים שלמים שאינם נמנים על בוחריה, אני כשר הבינוי אחראי למצוא פתרונות דיור לכלל עם ישראל".

השארת תגובה