הבית היהודי עתר נגד השם 'המחנה הציוני'

מועמד המפלגה, רונן שובל פנה לועדת הבחירות המרכזית בבקשה לפסול את שמה החדש של מפלגת העבודה ● "אין מדובר במחנה ציוני, כי אם במחנה אנטי-ציוני"

יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מועמד הבית היהודי במקום ה-16 לבחירות הקרובות, רונן שובל, עתר לועדת הבחירות המרכזית בבקשה לשנות את שמה של מפלגת 'המחנה הציוני'.

כזכור, בזמן הצגת רשימת העבודה לכנסת הבאה החליטו יו"ר העבודה בוז'י הרצוג ויו"ר התנועה ציפי לבני כי השם שיקראו למפלגתם הוא "המחנה הציוני" רבים ראו בשם הזה מטרה להביא קולות ממרכז המפה הפוליטית כאשר שם כזה, אף מזכיר במקצת את הימין.

בעתירתו כותב שובל כי המפלגה, לדעתו, אינה מתאימה לשמה: "לאור התבטאויות אנטי ציוניות חוזרות ונשנות של מועמדים מטעם מפלגות העבודה והתנועה, אשר מתמודדים לכנסת ה-20 ברשימה משותפת תחת השם 'המחנה הציוני', מתקיימת הפרה בוטה של סעיף לחוק הבחירות האוסר על רשימת מועמדים לשאת כינוי אשר עלול להטעות את הציבור", נכתב בעתירה.

כשבהמשך הוא מצטט מחברי המפלגה ביטויים שלטענתו מראים כי "אין מדובר במחנה ציוני, כי אם במחנה אנטי-ציוני".

בתקופה האחרונה החלו בבית היהודי בקמפיין גדול כנגד מפלגת העבודה כשהם מביאים ציטוטים שנאמרו בעבר. כדוגמא, הביאו את דבריה של ח"כ סתיו שפיר שאמרה כי "התקווה היא שיר גזעני" הפרופסור יוסי יונה שאמר "צריך לאחד אם יום הנכבה עם יום השואה ויום הזיכרון" ועוד.

אתמול במליאת הכנסת תקפה שפיר את הבית היהודי על הקמפיין ואמרה כי "ציונות אמיתית זה לחלק את התקציב באופן שווה בין כל אזרחי המדינה". לדבריה, "ציונות אמיתית זה לדאוג לחלשים. ציונות אמיתית זו סולידריות. לא רק בקרב, אלא ביום יום, לשמור אחד על השני. זו ישראליות וזו ציונות. אתם לוקחים ומחריבים את הציונות, הופכים את הקופה הציבורית לקומבינה פוליטית בידיים שלכם", אמרה כשהיא מכוונת לעבר ראשי הבית היהודי.

השארת תגובה