"הפלסטינים מתכננים פיגועים נוספים בטווח הזמן המיידי"

כך מעריכים גורמים בטחוניים ● צה"ל מגביר את הכוננות בכל הגזרות ● הרמטכ"ל ביטל נסיעה מתוכננת לאירופה בשל ההסלמה בימים האחרונים

ביקור הפרידה של הרמטכ"ל, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, מזרוע הים. צילום: דובר צה"ל
ביקור הפרידה של הרמטכ"ל, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, מזרוע הים. צילום: דובר צה"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במערכת הביטחון מתגברת ההערכה שהפלסטינים מתכננים פיגועי דקירה נוספים כמו זה שבוצע אתמול, וכמוהו התרחשו פיגועים דומים בחודשים האחרונים.

גורמים בטחוניים טוענים כי "הפלסטינים מתכננים פיגועים נוספים, "קטנים" יחסית, שגורמים לאזרחים לאבד את תחושת הביטחון, בטווח הזמן המיידי".

ההערכה היא כי הפלסטינים בכלל וראשי ארגוני הטרור בפרט, מזהים שדווקא פיגועים אלה, שבדרך כלל הם פרי יוזמה של אדם בודד, בלי תיאום עם ארגון כזה או אחר, בלתי ניתן למעקב ולכן פשוט מעודדים ומסיתים את האוכלוסייה האזרחית, כדי שהמעשים ייעשו מעצמם. עם זאת הוגברה הכוננות גם בשטחי יהודה ושומרון, וגם במישור המודיעיני, כדי לנסות ולסכל פיגועים דומים בעתיד, כמובן בהתאם לאפשרויות העומדות בפני מערכת הביטחון.

גם בגבול הצפוני נשמרת כוננות גבוהה מאוד לאחר התקיפה האווירית בסוריה בה חוסלו מחבלים בכירים. אתמול, אף עלה חשש לחדירת מחבלים לאחד היישובים בצפון, אך לאחר בדיקה סוכל החשש.

בשל המצב הבטחוני המתוח, החליט גם הרמטכ"ל בני גנץ לבטל נסיעה מתוכננת לאירופה, בה היה אמור להשתתף בכינוס רמטכ"לים של מדינות נאט"ו בבלגיה.

השארת תגובה