מאבק המקובלים • גם בנתיבות מתחילים להיערך לבחירות

בעוד שנה ייערכו הבחירות המוניציפאליות, רוויות תככים ומתח, דרמות וחילופי גברי • 'כל הזמן' בפרויקט מיוחד: המפה המלאה של הריכוזים החרדיים, מי יוחלף ואיפה, היכן יתמודד אלי ישי ואיפה תתפלג יהדות התורה • הפרק העשרים ואחת: נתיבות

רבני שס בנתיבות, יצלום יעקב כהן23
רבני שס בנתיבות, יצלום יעקב כהן23

מלחמות קשות בין החצרות בנתיבות התרחשו בבחירות 2013, המאבק התחולל בין חצרו של המקובל הרנטגן לחצרו של הרב יורם אברג'יל זצ"ל. האחרונים תמכו בראש העיר החזק המכהן יחיאל זוהר בעוד הרנטגן והקהילה הליטאית בחרו באייל מסיקה לראשות העיר. ש"ס הלכה בין הטיפות אך לבסוף תמכה במסיקה לראשות. הרבה דם רע עבר בין החצרות, יחיאל זוהר ניצח את הבחירות ומאז לא נרשמה סולחה אמיתית בין זוהר לחצרו של הרנטגן.

כעת, לא מן הנמנע כי נחזה שוב במראות הבחירות הלא נעימות של 2013. יחיאל זוהר נחשב לאחד מראשי הערים החזקים בישראל וכעת מסיים שלושים שנות כהונה בראשות העיר. בשתי הקדנציות האחרונות ספגו אנשי הרנטגן מפלה לאחר שהלכו עם אייל מסיקה בו תמכו לראשות העיר.

רשימת שס"ג המאוחדת המורכבת מליטאים וספרדים בנתיבות חזרה לקשרים תקינים עם ראש העיר, ומשיחות עם בכירים בש"ס עולה כי הרשימה תעמוד באופן גלוי מאחורי זוהר.

יו"ר ש"ס אריה דרעי שתמך באייל מסיקה בבחירות האחרונות, נפגש בעת האחרונה עם יחיאל זוהר, השניים אישרו הדורים וחזרו ליחסים טובים. זוהר עצמו עדיין לא הודיע אם בכוונתו להתמודד לקדנציה נוספת – חמישית במספר, אז יהיה מראשי הערים הוותיקים בישראל.

בנוסף, 'דגל התורה' מחזיקה בתפקיד חשוב ומשמעותי בעירייה, יועץ ראש העיר בשכר. את התפקיד מאייש נפתלי קובר.

השארת תגובה