"ראש המועצה מיישר אתנו קו" • מבחן האחדות של גבעת זאב

בעוד שנה ייערכו הבחירות המוניציפאליות, רוויות תככים ומתח, דרמות וחילופי גברי • 'כל הזמן' בפרויקט מיוחד: המפה המלאה של הריכוזים החרדיים, מי יוחלף ואיפה, היכן יתמודד אלי ישי ואיפה תתפלג יהדות התורה • הפרק העשרים: גבעת זאב

אזולאי בגבעת זאב
אזולאי בגבעת זאב

לקראת בחירות 2018 התקווה לאחדות מנצנצת שוב בגבעת זאב, לאחר הפיצול המתוקשר בבחירות 2013. רשימת שס"ג – יהדות התורה וש"ס לא החזיקה מעמד וברגע האחרון התפצלו המפלגות והתמודדו כל אחת בנפרד, זאת לאחר שיו"ר ש"ס אריה דרעי פוצץ את ההסכם בשל הצבת המועמד מטעמו, יוסי מועלם, רק במקום הרביעי.

יוסי אברהמי, ראש מועצת גבעת זאב המכהן, זכה ברוב קולות מול ארבעה מתמודדים מולו. בעוד ב'יהדות התורה' תמכו במועמדותו של אברהמי, בש"ס תמכו במועמדותו של שלמה אלפסי לפחות בחלק מזמן המרוץ. ש"ס מצאה את עצמה מחוץ לקואליציה של אברהמי בעוד 'יהדות התורה' על שלושת נציגיה חתמה הסכם קואליציוני מכובד.

יוסי מועלם, יו"ר סיעת ש"ס בגבעת זאב, לה שני נציגים, בטוח שזה עניין של זמן: "גם כאשר אנחנו מחוץ לקואליציה, ראש המועצה מיישר אתנו קו ועוזר למוסדות שלנו ולתושבי העיר, כך שאני לא ממש דואג".

על 'יהדות התורה' הוא אומר: "סיעה שהלכה אתנו יחד עשו לנו תרגיל מלוכלך שבסופו הם נכנסו במקומנו, ואנחנו נותרנו בחוץ, אבל במועצות תיקים זה דבר הרבה פחות משמעותי, השאלה מה האווירה – והאווירה בינינו לראש המועצה, טובה".

ב'דגל התורה' בונים על מאות המשפחות החדשות שהגיעו להתגורר בעיר בארבע שנים האחרונות, רובן הגדול מתגוררות בגבעת זאב החדשה ונמנות על בוגרי ישיבות ליטאיות מודרניות, ובכוונתם לבקש ייצוג במועצת העיר בבחירות הבאות.

השארת תגובה