מאזן שנתי של שידוכים • גם לפסיכותרפיסטית יש סיכום שנתי

אילוסטרציה! מסעדה
אילוסטרציה! מסעדה

אלול היה הזמן לבחינת המעשים, ראש השנה להמלכת הקב"ה עלינו, יום כיפור לסליחה ולמחילה, ועכשיו סוכות לשמחה ולהתעלות. מי שעברו ברצינות את הימים הנפלאים האלו, עברו גם תהליך של עצירה, שיקול דעת והתחלה חדשה.

גם בשידוכים אפשר לומר, שמי שמסיבות רבות ומגוונות מתקשים להגיע לשידוך, מרגישים דריכה במקום, עושים את מירב ההשתדלות ואינם רואים את האור בקצה המנהרה, אם עברתם את המסלול של ימים נוראים, אתם מוכנים היום לפתוח מסלול חדש בשידוכים.

אם קראתם את המאמרים שנכתבו כאן בעיתון (ואם שמרתם עליהם, נא קיראו שנית), יש לכם כבר סימני דרך איך להתקדם.

הבסיס לכל השידוכים שבעולם הוא יכולת יצירת קשר. אין אפשרות לשדך או להשתדך בלי היכולת הזאת. מי שיש לו אותה, יש לו כבר התחלה של אפשרות.

הבסיס השני הוא האמון. האם השידוך בנוי על אמון הדדי? אם כך, התקדמו אתו. אמון הוא בסיס שאין כמוהו.

והשלישי הוא החוויה. נחמד לכם לפגוש זה את זו?

האם זה הדדי?

אם כן, יש סיכוי שהשידוך הזה יתממש!

ברצוני לומר לכם שבמשך השנה נעשו שידוכים כאלו ואחרים. במקום שבו כיכבו שלושת הבסיסים האלו (יכולת יצירת קשר, אמון, חוויה) שם נעשו השידוכים הכי נפלאים. לא תמיד הצדדים קיבלו את הרמה שהם חיפשו. לא תמיד גם היה זה האביר על הסוס הלבן או בת חלומותיו, לפעמים הזוג נותר עם קשיים כספיים שלא היה מאין לתת להם, אך אם יש להם את שלושת הבסיסים האלו הם עשירים ומאושרים והקימו בתים יציבים. הבה נאחל להם הצלחה בכל אשר יפנו.

לאורך השנה כתבתי לכם, מתעניינים יקרים בענייני שידוכים.

האם כשפגשתם את הכתבות השבועיות האלו, שבוע-שבוע, האם הרגשתם קשר למה שנכתב בהן? האם נתתם אמון בהן? זה ברור, כי הכל נכתב מהשטח. לא המצאנו דבר. בנות והורים מהמציאות של כולנו, הם הבסיס לכל הנאמר. ושאלה אחרונה, האם הזדהיתם ונוצרה אצלכם חוויה, אחרי שקראתם את הדברים?
אנא, יש לנו בקשה. שתפו אותנו! תגובותיכם יועילו לנו מאד לשפר את הטור הזה ולהגיש אותו על מגש איכותי ישר מהתנור אליכם. חג שמח. ותודה שהייתם שותפים.

נא כתבו או התקשרו להניה גולדברג פסיכותרפיסטית לענייני משפחה ושידוכים 026424049 hgoldberg10@gmail.com

2 תגובות
  1. תודה רבה על הכתבות והמאמרים הנפלאים !

  2. בהחלט, עוקבת נהנית ומחכימה לאורך כל פרסום המאמרים. תודה רבה רבה

השארת תגובה