אושר סופית: שכר המינימום יעלה ל-5000 שקלים

מליאת הכנסת קיימה היום דיון פגרה, במהלכו אישרה את חוק שכר המינימום שיעלה ל-5000 שקלים ♦ יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "הכנסת הזאת עשתה מעט מדי עבור החלשים, ובגלל הבחירות השתנה השיח" ♦ מקלב: "בחוק הזה פגענו באוכלוסייה הסיעודית. הם צריכים לשלם שכר מינימום, שאין להם מאיפה לשלם. אנחנו לא נזניח אותם ונמצא את הדרך שהם לא יפגעו מהעלאת שכר המינימום".

הכנסת. צילום אתר הכנסת
הכנסת. צילום אתר הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מליאת הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה שנייה ושלישית את העלאת שכר מינימום ל-5000 שקלים בשלושה שלבים. על פי החוק, בשלב הראשון יעלה השכר ל-4,650 שקלים ובשלב השלישי שיהיה ב-1 בינואר 2017, יעמוד שכר המינימום על סך 5,000 שקלים.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על העברת החוק ואמר: "העלאת שכר המינימום היא בשורה ענקית ל-25% מהשכירים במדינת ישראל, אשר משתכרים פחות משכר מינימום. הכנסת הזאת עשתה מעט מדי עבור החלשים, ובגלל הבחירות השתנה השיח".

ח"כ אליעזר מנחם מוזס אמר: "העלאת שכר המינימום זהו צעד חיובי במלחמה בעוני אולם זה עדין לא מספיק, ללא תכנית כלכלית מקיפה ומלחמה ביוקר המחיה, ההעלאה הזאת, כמו ההעלאות הקודמות, לא תפתור את מצוקת המחיה. אנחנו נתמוך כאן בהצעת החוק להעלאת שכר המינימום אולם תקוותי שבמקביל, הממשלה תציג תכנית מקיפה לפתרון יוקר המחיה כדי להביא באמת לפתרון הבעיה".

ח"כ אורי מקלב הסתייג מהחוק ואמר: "עם החוק הזה פגענו בכאלה שגם ככה קשה להם ולצערנו ההגדרה של האוכלוסייה הסיעודית היא כמו של מעסקים, והם צריכים לשלם שכר מינימום למרות שאין להם מאיפה לשלם את זה. אנחנו לא נזניח אותם ונמצא את הדרך שהם לא יפגעו מהעלאת שכר המינימום".

ח"כ דב חנין שהיה מיוזמי החוק סיכם את הדיון באמרו: "אנחנו רצינו העלאה רצינית יותר ומהותית יתר אבל אנחנו מברכים גם על ההעלאה הזו שנעשתה. צריך להודות קודם כל לעובדים שיזמו את הדרישה, היוזמה הזו הגיעה מלמטה. זו רק ההתחלה, אנחנו לא נוותר על העלאת שכר המינימום ל-30 ש"ל לשעה. זה מספר שיוציא עובדים ממעגל העוני".

השארת תגובה