מנכ"לית משרד החינוך מאשימה את החרדים בגניבה

במהלך דיון שהתקיים אמש בבי"ד לעבודה, התבטאה מנכ"לית משרד החינוך בחריפות כנגד גורמי החינוך החרדים, בטענה כי הם מונעים מינוי מנהל מחוז חרדי: "החרדים בהבנייה שלהם לאורך השנים לא הכירו במשרדי הממשלה או בממלכה כמשהו שהם צריכים לבוא איתם בדברים" ♦ בהמשך דבריה האשימה את רשתות החינוך בגניבה: "משרד החינוך משלם משכורות לגננות, והגננות מחזירות להם כסף"

ילדי תלמוד תורה. צילום אילוסטרציה: אתר חב''ד שטורעם
ילדי תלמוד תורה. צילום אילוסטרציה: אתר חב''ד שטורעם

אמש (ג') התקיים דיון בבית הדין האיזורי בירושלים בעניין תביעתה של התנועה לאיכות השלטון נגד משרד החינוך. בתביעה ביקשה התנועה לבטל מכרז פומבי למינוי מנהל מחוז חרדי במשרד החינוך. לטענתם, המכרז היה בלתי חוקי, נוגד את הדין ופוגע בעיקרון השוויון. התביעה התבססה על הקריטריונים שנדרשו בכדי להתמנות לתפקיד, שאינם עמדו בתנאי הסף הנהוגים במינויים דומים.

בדיון שהתקיים בבית הדין האזורי בירושלים לפני למעלה מחודש, קיבל בית הדין את תביעת התנועה והוציא צו להקפאת המכרז. אמש כאמור התקיים דיון ביניים שבסופו הוחלט כי תוך עשרה ימים יגישו משרד החינוך והתנועה לאיכות שלטון את מסקנותיהם ויתקיים דיון שבו תוכרע הפרשה.

אלא שמסמך שחושף הפרשן אבי בלום כאן לראשונה, מעלה כי במהלך הדיון אמש נרשמו התבטאויות אנטי חרדיות חמורות מצד מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן שהשתתפה באופן נדיר בדיון בבית המשפט. כשבין היתר האשימה בדבריה את הח"כים החרדים שפנו ליועץ המשפטי לממשלה לביטול המכרז בכדי 'לתקוע מקלות בגלגלים' של יוזמת ה'ממלכתי חרדי'. וכן האשימה את התנהלות הגנים החרדיים בגניבה, שלטענתה הגננות משלמות כסף על משכורתן.

במהלך הדיון נערכה חקירה נגדית למנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן על ידי נציגת התנועה לאיכות השלטון. לשאלה מדוע בוטל המכרז הראשון לתפקיד מנהל המחוז אמרה כהן: "המכרז הוא מושא נפשם של הרבה מאוד אנשים, בעיקר פוליטיקאים". לדבריה, מחמת העובדה כי זה פעם ראשונה שיהיה מחוז חרדי, מנסים גורמים רבים להפריע למהלך.

"החרדים בהבנייה שלהם לאורך השנים לא הכירו במשרדי הממשלה או בממלכה כמשהו שהם צריכים לבוא איתם בדברים", הוסיפה כהן. "יש יותר מוטיבציה לא לעשות את זה מאשר לעשות". כאן האשימה כהן את התנועה בכך שבעיכוב שלהם המהלך מתעכב: "בעיכוב שאתם עשיתם, זו יכולה להיות בכייה לדורות, הם (החרדים – י.א.) לא רוצים מערכת חינוך ממלכתית. שרים לא רצו לגעת בזה".

בהתייחסה לסיבה בגינה דרשה במכרז מינוי מנהלי ולא חינוכי, הטילה כהן האשמות חריפות על התנהלות הגנים החרדיים ואף האשימה את הגורמים החרדים בגניבה: "אנחנו משלמים משכורות לרשתות, הם משלמים לגננות, והגננות מחזירות להם כסף. למה? כי זה הסדר שלהם. לכן אני אמנה מנהל למחוז הזה שיכול לנהל ציבורית, שיודע מה זה לנהל במגזר החרדי שלא יפחד".

כאמור, בעוד עשרה ימים צפויה להתקיים הכרעה בדיון האם להרחיב את הדרישות במכרז, אם לאו.

לצפייה במסמך :  DOC210115-001.pdf

תגובה אחת
  1. צר לי, אבל האשמה הזו נכונה 🙁 (גננת)

השארת תגובה