בכרמיאל, החרדים חוששים מהרחבת הקואליציה שתוביל להחלפת ראש העיר

בעוד שנה ייערכו הבחירות המוניציפאליות, רוויות תככים ומתח, דרמות וחילופי גברי • 'כל הזמן' בפרויקט מיוחד: המפה המלאה של הריכוזים החרדיים, מי יוחלף ואיפה, היכן יתמודד אלי ישי ואיפה תתפלג יהדות התורה • הפרק השלושה עשר: כרמיאל

כרמיאל פנחס סירוקה
כרמיאל פנחס סירוקה

ראש עיריית כרמיאל עדי אלדר יסיים בעוד כשנה את הקדנציה השישית שלו. אילו זה תלוי בנציגות החרדית בעיר, אלדר ימשיך כראש עיר גם בפעם השביעית. אך אחרי חמש קדנציות של כהונה בראשות העיר, נראה כי גוברים הסיכויים כי ראש העיר המיתולוגי יפנה את מקומו.

בכרמיאל מתהלכות השמועות כי ראש העיר אלדר מצרף לשורות הקואליציה את משה קונינסקי וחברי סיעת האופוזיציה "רק" במטרה להוריש לקונינסקי את ראשות העיר. הדבר לא נעשה עד כה כי ראש העיר חושש שלא ישיג רוב למהלך בשל המתיחות הקיימת בין ראש העיר לסגניתו רינה גרינברג.

הסיעה החרדית בכרמיאל, המונה כיום שלושה מנדטים ומהווה הסיעה השנייה בגודלה בקואליציה של אלדר, צפויה להוות לשון מאזניים בבחירות 2018. "המחירים הזולים והאפשרות לקיים בה אורח חיים תורני מושכים משפחות חרדיות רבות". לדברי פנחס סירוקה, יו"ר 'דגל התורה' בעיר, "הפעילות נגד התחרדות כמעט ולא קיימת בכרמיאל, היחס מראש העיר הוגן ומתחשב".

התמיכה הגדולה באלדר מצד הסיעה החרדית, הובילה לקדנציה של שותפות מלאה בכל הנוגע להקצאות עבור המגזר החרדי, זאת למרות מלחמת חורמה שניהלו ארגונים שונים נגד הקמת ישיבת 'רינה של תורה' המפורסמת.

ראש עיריית כרמיאל הואשם לא פעם על ידי מתנגדיו ביחס עודף לתושבים החרדים, "אם אני לא אתן שירות לכל התושבים, אני חוטא לתפקידי". השיב אלדר לא פעם.

מקורבים לראש העיר מסרו: "יש התקרבות בין קונינסקי לראש העיר. אכן המצב הטוב ביותר היום הוא הרחבת הקואליציה על בסיס הקואליציה הקיימת. אלדר שוקל את צעדיו לגבי ההתמודדות שלו ולכן לא החליט מה לעשות". אלדר אישר: "אני שוקל את צעדי לקראת הבחירות הבאות. באשר לרינה מערכת היחסים ביני לבינה היא מקצועית ונשענת על הערכה הדדית. כמו בכל מערכת יחסים יש בה עליות וירידות".

ההתרחשויות הפוליטיות בעיר לא משחקות לידיהם של החרדים בעיר שהמצב הנוכחי הוא מהטובים שידעו בשל יחסי מצוינים עם ראש העיר המכהן, והם חוששים ממצב בו יחליף את אלדר ראש עיר שיתחשב פחות בצרכים החרדיים בעיר.

4 תגובות
  1. איזה צרכים ממתי יש חרדים בכרמיאל

  2. יאללה הגיע זמנו ללכת הביתה
    זבל של ראש עיר!

  3. תגידו לעדי אלדר שילך

  4. עדי אלדר סיים את תפקידו

השארת תגובה