מאז ניצחונו, ברוורמן לא ידע מנוח: עימותים בישיבות מועצה הם דבר שבשגרה. נראה כי מתנגדיו מחממים מנועים

בעוד שנה ייערכו הבחירות המוניציפאליות, רוויות תככים ומתח, דרמות וחילופי גברי • 'כל הזמן' בפרויקט מיוחד: המפה המלאה של הריכוזים החרדיים, מי יוחלף ואיפה, היכן יתמודד אלי ישי ואיפה תתפלג יהדות התורה • הפרק השני: פתח תקוה

פתח תקוה
פתח תקוה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

העיר פתח תקווה ידעה מערכת בחירות סוערת ב-2013, שלושה מתמודדים מובילים איציק ברוורמן, אורי אוהד ורמי גרינברג גררו את העיר לבחירות חוזרות בהן התמודדו ראש בראש ברוורמן ואוהד, בסופן איציק ברוורמן ניצח עם 57.72% מהקולות לעומת אורי אוהד, שהסתפק ב-42.28% מהקולות.

מאז ניצחונו, ברוורמן לא ידע מנוח ומתנגדיו מהאופוזיציה החלו יום אחרי בחירתו להיערך לבחירות 2018. בישיבות מועצה עימותים בין החברים הם דבר שבשגרה. כעת, שנה לבחירות, נראה כי מתנגדיו של ברוורמן מחממים מנועים, כשהבולט שבהם הוא חבר האופוזיציה רמי גרינברג שמצהיר מעל כל במה על התמודדותו לראשות העיר. במקביל, ברוורמן סופג אש ברשתות החברתיות ובעיתונות המקומית על יחס מועדף לש"ס ו'יהדות התורה' החברים בקואליציה שלו ומחזיקים בתפקידים בכירים.

איציק ברוורמן צפוי להתמודד לקדנציה שניה ואף יותר מכך. למרותו היותו ראש עיר מכהן, לברוורמן ממתינה עבודה קשה מול הציבור החילוני שספג הרבה הסתה נגדו בקדנציה האחרונה. מול ברוורמן יתמודדו בשלב זה שוב אורי אוהד ורמי גרינברג.

'יהדות התורה' המאוחדת, 'דגל התורה' ו'אגודת ישראל', מחזיקה בשני נציגים בעירייה – אליהו ברוכי וישראל פרידמן, לעומת ש"ס שמחזיקה בארבעה מושבים ושואפת להגדיל את כוחה לחמישה מנדטים בבחירות הבאות. על פי הסכם ישן, בכל קדנציה מתחלף הנציג שמאייש את המקום הראשון ב'יהדות התורה', כך שפעם מדובר באיש אגו"י ופעם באיש דגה"ת. מכיוון ובפ"ת הכוח האלקטורלי של יהדות התורה אינו עובר את המנדט, ישנה רוטציה באמצע הקדנציה בין המקום הראשון לשני, אך בקדנציה האחרונה נפתרה הבעיה בשל הגדלת כוחה של הסיעה לשני מנדטים.

בקדנציה הקודמת הוצב איש דגה"ת במקום הראשון אולם סירב להתפטר במהלך הקדנציה, בשל כך שנציג 'אגודת ישראל' ישראל פרידמן, קיבל משרה בעירייה. כעת ישנה דרישה ב'אגודת ישראל' כי במידה והסיעה תקבל רק מנדט אחד הרי שנציג 'דגל התורה' יתפטר במהלך הקדנציה לטובת נציג 'אגודת ישראל'.

בכיס של ברוורמן
ש"ס המקומית נמצאת בשעתה היפה, לסיעה יש ארבעה מנדטים והיא הסיעה הגדולה בקואליציה של ברוורמן. בעוד 'יהדות התורה' שואפת להגדיל את כוחה לשלושה מנדטים, ש"ס המקומית הכפילה את כוחה מקדנציות עברו ושואפת להגיע לחמישה מנדטים בבחירות הבאות.

סגן ראש העיר אוריאל בוסו אומר כבר בשלב זה כי יתמכו באיציק ברוורמן לקדנציה נוספת. "אין אף מועמד שיכול לנצח את כל הגוש הדתי ביחד, אנחנו שותפים של איציק ברוורמן הוא יתמודד לקדנציה נוספת ונצעד אתו יחד". על האופציה הקיימת בערים נוספות של ריצה משותפת ברשימה אחת עם 'יהדות התורה' פוסק בוסו: "לא יקרה". לדבריו "סיעה משותפת לא תגדיל את המנדטים – אין לנו עניין ללכת בגוש אחד".

ב'יהדות התורה' נראה כי מצפים יותר מראש העיר המכהן. אמנם הם מחזיקים בשני מנדטים בלבד אך במהלך הקדנציה הנוכחית ניסה ראש העיר לרצות אותם והעניק להם במפתיע ולמורת רוחם של חברי מועצה רבים את ראשות ועדת הכספים. פנינו לחבר מועצת העיר אליהו ברוכי עם הצהרתו של בוסו כי יתמכו פעם נוספת בברוורמן, אך זה סירב להגיב. גורם ב'יהדות התורה' אמר ל'כל הזמן': "אנחנו לא בכיס של אף אחד".

השארת תגובה