מתיחות בצפון: כביש ע"י הגבול נחסם לתנועה

כוננות בצפון: צה"ל חסם כביש הסמוך לגבול עם לבנון בקטע שבין אביבים לדוב"ב כאשר במקביל במהלך היום הועלו טנקים וג'יפים לגיזרה הצפונית ♦ במהלך יום נורו יריות בגבול ישראל-לבנון במסגרת הלווית אחד ההרגים בחיסול ♦ גורם ישראלי שהגיב להתפתחויות: "מדיניות ישראל הייתה ונותרה לסכל כל ניסיון פיגוע טרור נגדה"

כוחות צה"ל ברמת הגולן. צילום: דובר צה"ל
כוחות צה"ל ברמת הגולן. צילום: דובר צה"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לאחר החיסול בתחילת השבוע צה"ל מעלה את כוננות בגבול ישראל בצפון. במהלך היום הועלו בין היתר טנקים וג'יפים לגיזרת הצפון ונחסם כביש הסמוך לגבול עם לבנון בקטע שבין אביבים לדוב"ב. וזאת בכדי למנוע פגיעות באם תהיה מתקפה מצד אנשי חיזבאלה לאחר חיסולו של בכיר האירגון ג'יאהד מורנייה.

במקביל להיערכות הביטחונית, נתבקשו חקלאים המחזיקים באדמות באיזור הגבול שלא להגיע לעבודתם. אמש אף דווח כי נפרסו מערכות כיפות ברזל באיזור הצפון. לפני זמן קצר דיווחה סוכנות ידיעות לבנונית כי מטוסים ומסוקים של צה"ל חגים בשעות האחרונות מעל גבול ישראל-לבנון, באזור הר דוב.

במהלך שעות היום הוזעקו כונני העיר מטולה לאחר שמספר יריות נורו מתוך כלי רכב אזרחיים, ועליהם דגלי חיזבאללה, בסמוך לגבול עם ישראל. בהמשך התברר כי מדובר במסע הלווית אחד הרוגי התקיפה בסוריה.

צילום: דובר צה"ל

בתוך כך, מקור ביטחוני רשמי אמר הערב בנוגע לפרשת החיסול כי "מדינת ישראל אינה מתייחסת לאירוע בסוריה ולא לפרסומים עליו, פרסומים שאינם מגיעים מגורמים מוסמכים. מדיניות ישראל הייתה ונותרה לסכל כל ניסיון פיגוע טרור נגדה".

לדבריו, ישראל לא ידעה על הימצאותו של איש משמרות המהפכה במקום החיסול. "התייחסנו לזה כאל מבצע טקטי מוגבל. לא צפינו את התוצאה מבחינת מעמד ההרוגים, ובייחוד הגנרל האיראני. חשבנו שאנחנו פוגעים ביחידת שדה של האויב שהייתה בדרכה לתקוף אותנו סמוך לגדר. קיבלנו התראה, זיהינו את הרכב – ותקפנו".

חטיבת גולני מתרגלת בגולן

השארת תגובה