חבר מועצת העיר נגד החרדים: "אברכי מפתים נערים ללמוד תמורת אוכל"

מתקפה חסרת תקדים בישיבת המועצה של האופוזיציונר נגד השכנים החרדים ממודיעין עילית # חבר המועצה מ'דגל' בוחניק צפוי להוביל את הרשימה גם בבחירות הקרובות, בתקווה להכפלת כוחה

ילדי אור ישראלי נבחנים על הלכות שבת (5)
ילדי אור ישראלי נבחנים על הלכות שבת (5)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ישיבות מועצה בעיר מודיעין עוברות לרוב ללא עימותים ואירועים חריגים. בישיבת המועצה האחרונה עורר חבר המועצה אבי אלבז, יו"ר תנועת מודיעין חופשית, את השד הדתי והחל להסית נגד המגזר החרדי מהעיר הסמוכה מודיעין עילית.

בשאילתה שהציג בפני ראש העיר וחברי המועצה טען אלבז כי "אברכים, אנשי גרעין תורני ממודיעין עילית מפתים נערים להגיע ללימודי תורה ותפילות תמורת הבטחה לכסף או אוכל וטען שצריך לטפל בדבר". לדברי גורמים במועצה, אלבז, חבר האופוזיציה, מציג קו אנטי חרדי מאז כניסתו למועצה.

במהלך הישיבה הוסיף אלבז להלהיט את הרוחות וטען שעמותות דתיות או אנשים דתיים נכנסים לבית הספר לצורך חיזוק המורשת, ואם כן "יש מקום גם לעמותות חילוניות". הוא נענה בכך שכל עמותה נבדקת ושיש צורך שתהיה זיקה בין הילדים למורשת שלהם.

כשנשאל בעבר חבר המועצה מה דעתו על מודיעין עילית השכנה, ענה: "הייתי שם כמה פעמים וזה נראה כמו שטייטעל. אני חושב שהם חוזרים לתקופת הגטאות ולימי הביניים. כמו בני ברק: מי שנכנס צריך לבוא בלבוש טאליבאן. זו תרבות אחרת לחלוטין והפערים אדירים ומשפיעים".

במודיעין, עיר חילונית למהדרין, ישנו נציג חרדי אחד מטעם 'דגל התורה' ברוך בוחניק, היושב באופוזיציה ומוביל את המאבקים הדתיים בעיר. בוחניק מקבל את הגיבוי המלא מסיעת 'דגל התורה' ומתכוון להתמודד למועצת העיר גם בקדנציה הבאה ולקבל מנדט אחד נוסף.

בתקופה האחרונה הגיעה צמרת 'דגל התורה' – ח"כ משה גפני ויו"ר החינוך העצמאי אליעזר סורוצקין – לסיור במוסדות החינוך בעיר יחד עם בוחניק. שם שמעו על הבעיות אתם מתמודד בוחניק במשך השנה כולה.

השארת תגובה