מקורבים לחיזבאללה: נגיב על חיסול ישראל במידה ובשליטה

לאחר חיסולו של ג'יהאד הנייה אמש בלבנון, גורמים המקורבים לחיזבאללה אומרים הבוקר לכלי תקשורת במדינה כי יהיה תגובה מטעם הארגון אך "לא נפעל מתוך אמוציות" אמרו הגורמים.

חסן נסראללה. צילום: אל מנאר
חסן נסראללה. צילום: אל מנאר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אמש כזכור חוסל בנו של עומרי הנייה ג'יהאד הנייה ובכירים נוספים בארגון חיזבאללה בלבנון, על פי דיווחים זרים מי שאחראים לחיסול היא מדינת ישראל, עד כה לא נשמע תגובה רשמית של מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה, אולם הבוקר נכתב בעיתון הלבנוני "א-ספיר" המזוהה עם החיזבאללה בשם גורמים בארגון כי תהיה תגובה לחיסול אולם הוסיפו אותם גורמים כי "לא נפעל מתוך אמוציות והתגובה תהיה מידתית" כשהם מבטיחים כי "הפגיעה בששת אנשי חיזבאללה תיענה בתגובה כואבת ולא צפויה, אך ניתן להניח שהיא תהיה נשלטת תחת הסחף שלא להיגרר למלחמה כוללת". אמרו הגורמים.

לאחר החיסול הוציאו אמש הודעה רשמית מטעם הארגון בו אמרו כי "זו מכה שקשה מאוד להכיל" כשהכוונה שלא יוכלו להבליג על חיסול כזה.

גם באיראן התייחסו הבוקר למקרה ושר החוץ של המדינה מוחמד זריף, גינה את את החיסול ואמר: "אנו מגנים את פעולותיו של המשטר הציוני ואת כל פעולות הטרור. המדיניות של ישראל כלפי אנשי ההתנגדות של חיזבאללה ידועה בתור כזו של מדינת טרור". אמר זריף.

אתמול כזכור ירה לפי מקורות זרים כלי טייס ישראלי שתי טילים כשבתקיפה נהרגו על פי הדיווחים חמשה אנשים מלבד ג'יהאד הנייה, במהלך הלילה פורסם שמם של ההרוגים: מוחמד עיסא בן 43, עבאס איבראהים חיג'אזי בן 36, מוחמד עלי חסן אבו אל-חסן בן 30, ראזי עלי דאווי בן 27 ועלי חסן איבראהים בן 22.

עם זאת בצה"ל נערכים החל מאמש לאפשרות שיגיבו בחיזבאללה לחיסול, ויזרקו טילים לעבר שטח ישראל, כשהדגש הוא על יישובי הצפון הקרובים לגבול, אולם החיזבאללה אמר מספר פעמים כי יש להם טילים שיכולים להגיע גם למרכז המדינה ולכן כל האופציות פתוחות.

גם החיזבאללה העלה את רמת הכוננות לאורך כל הגבול עם ישראל, כך על פי כלי תקשורת טורקים.

השארת תגובה