לפיד כבר לא שר • תקף את ליצמן: "ששר יגיע לתמוך בהפגנה אלימה"

יו"ר 'יש עתיד', יאיר לפיד, ביקר בערד כדי לתקוף את ביקורו של השר ליצמן בעיר. לפיד אמר: "לא יכול להיות ששר בממשלה יופיע בהפגנה בלתי חוקית אלימה כדי לתמוך במפגינים במקום לתמוך בתושבים"

צילום: דוברות יש עתיד
צילום: דוברות יש עתיד
>> בעל עסק? לחץ כאן לבניית אתר אינטרנט בחינם!

‏יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד ביקר היום בערד והלהיט את הרוחות בעיר, בדבריו בפני קומץ מחרחרי הריב בעיר, אמר: "באנו לתת גיבוי מלא לתושבים ולראש העיר שסובלים מאלימות של קבוצת חסידי גור שנתמכת ע"י השר ליצמן. לא יכול להיות ששר יגיע לתמוך בהפגנה אלימה, במקום שיתמוך בתושבים שנפגעים מהאלימות. הויכוח פה הוא לא דת אלא על תקציבים"

כאמור ערד סערה בימים האחרונים עקב ההפגנה האלימה שהתקיימה בעיה, ערד: צמיגים הובערו והושלכו לעבר הרחוב, סריקות אחר חשודים

בביקור פגש לפיד את ראש העירייה, ניסן בן חמו ואת סגן מפקד המרחב ניצב משנה ירדן קלנדרוב, שפיקד על המהומות, לפיד התייחס לאירועים האלימים שאירעו בעיר ואמר: "באנו לכאן לערד כדי לתת גיבוי מלא לראש העיר, ניסן בן חמו, לתושבים שלו, שסובלים מאלימות , מהטרדות בלתי פוסקות של קבוצה קיצונית קטנה של חסידי גור שנתמכת בידי השר ליצמן. לא יכול להיות ששר בממשלה יופיע בהפגנה בלתי חוקית אלימה כדי לתמוך במפגינים במקום לתמוך בתושבים".

"בואו לא נתבלבל. לא מדובר פה בשום מריבה על עניינים של דת, אלא על כסף, תקציבים ומבנים ואנשים שרוצים יותר ממה שמגיע להם. מה שמגיע להם כולם יקבלו בדיוק מה שמגיע להם כמו כל תושב אחר, הם לא יקבלו יותר כי יש פה משאבים מוגבלים כמו בכל מקום והם צריכים לקבל כמו כל התושבים האחרים. אני אומר: אם מישהו חושב שזה מלחמת דת שילך פה לחסידי חב"ד. הם סבלו לא פחות הטרדות וילכו לציבור הדתי לאומי, הוא סבל לא פחות הטרדות. מה שאנחנו רוצים זה ערד שקטה שבה כל ילד יש לו גן ללכת אליו, לאנשים יש איפה לגור, יש שקט והם צריכים לדעת שיש גיבוי מלא לעיר ולראש העיר", טען לפיד.

"אנחנו שנתיים ניסינו להוריד את הלהבות וגם עכשיו חלק מהביקור פה, חלק מהביקור בערד, כדי לדבר עם הפעילים ולנסות להוריד את הלהבות, אבל הם צריכים לדעת לא תהיה פה כניעה. אף אחד לא מתכונן להתכופף מפני שיש פה תושבים על כל אם אתה נותן למישהו יותר ממה שמגיע לו, אתה נותן למישהו אחר פחות ממה שמגיע לו. בסופו של דבר יש משאבים מוגבלים לעיר וזה לא עיר עשירה וצריך לחלק אותם שווה בשווה בין התושבים. יש משטרה, יש חוק וכולם שווים בפני החוק", הוסיף יו"ר יש עתיד.

בן חמו הודה על תמיכתם, ואמר: "ערד זו עיר שבה יש מקום לכולם. מכל הקבוצות ומכל המגזרים שכולם יכולים לחיות בה בשקט בשלווה אבל לא ניתן שמגזר אחד יכפה את אורחות חייו על האחרים במגזר העירוני, כפי שנעשה בשנתיים האחרונות".

השארת תגובה