שופט בג"ץ נגד יישום המדיניות החדשה להטמנת מחבלים בבתי קברות לחללי אויב

בדיון שנערך בעתירה שהגישו משפחות מחבלים תהה השופט דנציגר, "האם נכון שכמדינה יהודית ודמוקרטית הגאה בפעולותיה הערכיים, תסרב המדינה להשבת גופות מחבלים?"

השופט יורם דנציגר
השופט יורם דנציגר
>> בעל עסק? לחץ כאן לבניית אתר אינטרנט בחינם!

בבג"ץ נערך היום דיון בעתירת משפחות מחבלים שדרשו זה יורה למדינה להשיב לידיהם את גופות יקיריהם שנהרגו כשביצעו פיגועים נגד אוכלוסיה ישראלית במרוצת החודשים שחלפו.

במהלך הדיון תהה השופט דנציגר, "האם נכון הוא, שהמדינה שלנו, כמדינה יהודית ודמוקרטית הגאה בעובדת היותה מדינה הפועלת לאור ערכים מוסריים וערכיים, תנהג כפי שהיא נוהגת בסוגיית השבת גופות מחבלים?".

בתגובה לדברי נציג המדינה אמר, כי "עם כל הכבוד לשיקולים מדיניים כאלה או אחרים, הרי הוחזרו בעבר גופות. שאלות כמו איך להחזיר, מתי להחזיר, איך לעשות את ההלוויות ואיזה מגבלות ניתן להטיל על ההלוויות מבחינת מספר המשתתפים אפשר להבין, אך קרה שינוי. מדינת ישראל החליטה כי היא שומרת גופות. לדעתי מדינת ישראל ראוי שתקדיש מחשבה רבה האם זה ראוי ונכון".

יצוין כי במסגרת הדיון חשפה המדינה כי החלה למעשה לממש מדיניות ולפיו נקברים המחבלים בבתי קברות לחללי אויב וזאת ככל הנראה מתוך ראיה אסטרטגית שמטרתה לסייע במו"מ שייערכו בעתיד עם חמאס.

המדינה גילתה כי עד כה נקברו ארבעה מחבלים בהתאם למדיניות החדשה, המחבלים הם עבד אלחמיד אבו סרור שביצע פיגוע התאבדות בקו 12 בירושלים לפני שנה וחצי, מוחמד טראירה שרצח את הנערה הלל אריאל בביתה בקרית ארבע לפני שנה, מוחמד פקיה שרצח את הרב מיכאל מרק בפיגוע ירי בכביש 60 בקיץ אשתקד וראמי עוורתאני פעיל חמאס משכם שניסה לבצע פיגוע דקירה ליד מחסום חווארה לפני שנה.

תגובה אחת
  1. מדוע לא התייחס לחללים בידי החמס וגורלם? האם רק עלינו להתחשב באויבנו ולהגיש את הלחי השנייה? זה לא עניין של "פגיעה בערכים" הרי מדובר במרצחים ללא ערכים! מה עם העונש לאנשי הרשע??????????

השארת תגובה