התחפש לחרדי ובא לשדוד חנות תכשיטים באשדוד, באיומי אקדח

פעולות חקירתיות שערכו יחידות המשטרה בעקבות אירוע ניסיון שוד של חנות תכשיטים באשדוד, הביאו למעצרו של חשוד כחודש לאחר המעשה. בחקירתו הכחיש את המיוחס לו ובחלק מהזמן אף שמר על זכות השתיקה. ממצאי החקירה העידו אחרת

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשלהי חודש יולי השנה התקבל דיווח במשטרה אודות ניסיון שוד שארע בחנות תכשיטים בעיר אשדוד במהלכו נכנס אל תוך החנות חשוד בלבוש הנחזה כחרדי וביקש לרכוש טבעת. מיד לאחר בקשתו זאת, שלף אקדח והחל מתעמת עם בעל החנות, כבן 70. כשהבחין החשוד כי לקוחות נוספים מגיעים לחנות, החל החשוד נמלט מהמקום. כוחות המשטרה שהוזעקו למקום החלו באיסוף ממצאים פורנזיים בזירה ובסריקות אחר החשוד על פי תיאור אותו מסר בעל החנות אך ללא הועיל והחשוד לא אותר.

"כבר אז הבנו כי נדרשת פעילות אינטנסיבית על מנת להתחקות אחר החשוד במעשה. חזותו החרדית של החשוד עוררה בליבנו ספקות לעניין אמונתו ועל כן החקירה בחנה כיוונים שונים תוך הפעלת אמצעים מתקדמים וחדשניים המצויים ברשות משטרת ישראל", נמסר מהמשטרה.

חקירה מקצועית שנערכה במשטרה בעקבות המקרה תוך איסוף מודיעיני ופעולות טכנולוגיות מבצעיות שונות הביאו למעצרו של חשוד במעשה, תושב קריית מלאכי כבן 41, והוא הועבר לחקירה במשטרה לאחר שבחיפוש שנערך בביתו אותרו פריטי לבוש ומשקפי שמש התואמים את פרטי לבושו של החשוד במעשה. במהלכן של חקירותיו, תוך שמעצרו הוארך מעת לעת בבית המשפט, בחר החשוד לעיתים לשמור על זכות השתיקה, לעיתים להכחיש את החשדות שהוטחו בפניו ולעיתים גם טען כי בכלל היה בחוף הים, אליבי שאושש הודות לבדיקה טכנולוגית שערכו החוקרים.

אתמול, יום שני, הוגשה הצהרת תובע בבית המשפט על הכוונה להגיש כבר בימים הקרובים כתב אישום כנגד החשוד בניסיון שוד.

השארת תגובה