מנכ"ל משרד האוצר לשר הכלכלה: "אתה איש חולה רוח"; השר ענה: "תקפוץ לי"

שר הכלכלה לא תיאם עם שר האוצר את הדלפת הרפורמה החדשה לתקשורת וזה האחרון לא יכל לקחת את הקרדיט • כעת, שלושה שבועות לאחר מכן, נחשפים ההתכתבויות הפנימיות והסוערות בין השר כהן למקורבו של כחלון

Israel_Ministry_of_Finance
Israel_Ministry_of_Finance

חשבתם שפוליטיקה מלוכלכת תמצאו רק כשמדובר במפלגה אחרת? אז כנראה שטעיתם. התכתבויות מלפני שלושה שבועות בין שר הכלכלה אלי כהן מסיעת כולנו לבין מנכ"ל משרד האוצר ומי שנחשב לאחד האנשים המקורבים ביותר לשר האוצר כחלון, אותן חשף אמש עמית סגל ב'חדשות 2', מצביעות על קרע לא קטן ביחסים.

לפיח הדיווח ב'חדשות 2', ההתכתבות הפוגענית בין השניים באה לאחר שהתפרסמה ידיעה עם תמונתו של שר הכלכלה אלי כהן על הקלה בהלוואות לעסקים. פרסום לא מתואם שככל הנראה מנע משר האוצר את היכולת לדרוש את הקרדיט על הפעילות.

באב"ד: למה אתה שוב יוצא עם משהו לפני שהעבודה הסתיימה? זה יתנקם במשרד שלך בסוף, זה עושה נזק. אני יכול להדליף ולגזור קופון אבל אני מחכה להציג למשה משהו מסודר. למה??

כהן: כל הפקידים אצלכם שמדליפים לא אצלנו!! בקיצור, אתם יכולים לקפוץ לי, ותמשיכו להתעסק בגנון שלכם.

באב"ד: פעם אחרונה שבדקתי גם אתה כפוף להחלטת ממשלה! אבל הבנתי את הגישה ואפעל בהתאם.

כהן: שי הגנון לא מעניין אותי. הבחירות שלך במקומות שונים רק יגרמו לך לשקוע. עשה לעצמך טובה אל תפנה אלי.

באב"ד: חשבתי שאפשר לדבר איתך בטוב, טעות שלי. אתה פשוט אדם חולה שאיבד את זה לגמרי. הסר דאגה לא אפנה אליך יותר.

כהן: "רק אדם חולה מתעסק בכתבה באינטרנט. רק בוחש פונה לגורמים שונים. אבל תעמוד בהבטחתך!! בינתיים בשטח מי שמביא אנשים זה אני. עם עיתונאים תמיד דיברתי בעד המפלגה בשונה ממך!! קח משהו מתוק להוריד את המרירות!!

באב"ד: "עשית את זה בדמי אבטלה לעצמאיים… אצלי בלו"ז יש ישיבות עבודה ועשייה! אתה עסוק בתקשורת והעצמה אישית כל הזמן. ולא רק אני אומר את זה אלא אנשי מקצוע שעבדו ועובדים איתך וזה השם שיצא לך.

כהן: שמח שאני נמצא איפה שאני, ואתה בצד המריר והמתוסכל!! בענין העמידה אני ידאג לזה.

באב"ד: "יאללה אלי התעייפתי מה שתגיד. נ.ב. ו אומרים "אדאג", לא "ידאג" לראיון הבא

בהזדמנות אחרת שולח באב"ד לשר כהן את הכתבה מגלובס על יומנו של כהן, שחשפה שחלק ניכר מזמנו של כהן מוקדש לשיחות ופגישות עם עיתונאים. "עצה אישית, לך לטיפול"

תגובתם המשותפת של שר הכלכלה ומנכ"ל משרד האוצר כפי שנמסרה לחדשות 2: "בלהט העשייה למען הציבור נאמרים לעתים בין חברים דברים שעדיף שלא היו נאמרים. אנחנו עם הפנים קדימה להמשך עבודה משותפת למען הציבור בישראל."

תגובה אחת
  1. 'בלהט העשייה למען הציבור'…

השארת תגובה