בביתר מדברים ביזנס: הכירו את מיזם ההכשרה לבכירי העירייה החרדית

אין זה סוד כי במבט לזווית הכלכלית של הערים החרדיות יזכה העיר ביתר לציון גבוה ביותר ואף יוביל את הרשימה. כעת, לאחר ההצלחה הסוחפת בזירת ה'בעלי בתים' הגיע גם תורם של בכירי העירייה להכשרת ניהול מקצועית

סיום הקורס לבכירי עיריית ביתר
סיום הקורס לבכירי עיריית ביתר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחת מהצלחותיה של העיר החרדית ביתר עילית הינה ללא ספק בזירה הכלכלית. הצלחה, שמתאפיינת בין היתר בלא מעט 'בעלי בתים' העוסקים במלאכתם על טהרת הקודש, במקצועיות וברמה גבוהה ביותר ומחיר המחירון ורמת ההכנסות כמובן בהתאם לכך. נתון, שמעבר להשפעתו על מצבם הסוציו-אקונומי של התושבים, אף מהווה הכנסה לרשות המקומית. הכנסה, שברוב הרשויות החרדיות כמעט ואינה קיימת, בטח שלא במספרים ואחוזים כמו אלה של ביתר.

כעת, הגיע תורם של בכירי העירייה ומנהלי המחלקות לעבור גם הם הכשרה וראש העיר מאיר רובינשטיין לא חסך גם כאן ויצא למיזם ייחודי על מנת להקנות להם את הנדרש במסגרת עבודתם, על ידי קורס ניהול אינטנסיבי, ארוך וייחודי, שנועד להעצים את יכולותיהם, ולהעניק יכולות ניהול ייחודיות וכלים להעצמת הביצועים. לדברי רובינשטיין, "הדגש על היכולות המקצועיות זהו המוטו של העירייה, חלק מהמהפך שעברה העירייה לעבודה מקצועית וממוקדת. התוצאות כבר נראות בשטח. כל תושב מרגיש זאת. ביצועי העירייה השתפרו בשנים האחרונות לאין ערוך, ואנו שואפים כל הזמן לביצועים טובים עוד יותר".

יסודות הקורס הארוך שהועבר בהנחיית קובי קדם, יועץ ארגוני ומנכ"ל חברת 'שילובים', מבוסס על הקניית ידע, כלים ומיומנויות ניהוליות, פיתוח תפיסת תפקיד ניהולית אפקטיבית ויעילה המבוססת על חשיבה תוצאתית, הקניית ידע וכלים להנעה וניהול המשאב האנושי ופיתוח עבודת צוות, הקניית כלי תכנון, בקרה ועבודה מטה, רכישת ידע ומתודולוגיה לבנייה וניהול של משימות, פרויקטים ותכניות פעולה, וגיבוש המנהלים כפורום ניהולי הפועל מתוך שיתוף פעולה ומיקוד במטרות ויעדים עירוניים.

במהלך הקורס הארוך, שנפרס על פני 11 מפגשים, כל מפגש כ-7 שעות, למדו בכירי העירייה את תפיסת תפקיד המנהל ביישום מדיניות הרשות, תפקידי המנהל בתכנון, ניהול הביצוע ובקרה על תהליכים ומשימות, מאפיינים והרגלים של מנהלים אפקטיביים, ניהול ממוקד יעדים ומדדים, הובלת תהליכים ברשות וסגנונות ניהול, גיבוש צוות ועבודת צוות, פיתרון בעיות, ניהול זמן וניהול ישיבות באופן אפקטיבי.

הקורס גם כלל שעות ארוכות של סימולציות משותפות אותם עשו הבכירים יחדיו, בהדרכתו של מר קדם, ואף ערכו סיורי למידה. שיטת הלימוד מבוססת על דגש יישומי, תוך התנסויות בסימולציות, דיונים, למידת עמיתים, ניתוחי אירועים, תרגילים ניהוליים ותרגול מצבי ניהול אופייניים. בוגרי הכינוס ציינו לכל אורכו כי הוא שינה את תפיסת הניהול שלהם, העניק להם כלים חדשים לתפקוד מקצועי, והגביר באופן משמעותי את יכולות הביצוע.

השארת תגובה