ארבעה פעילי טרור נעצרו ביוון

כוחות הביטחון ביוון תפסו ארבעה אנשים החשודים כי הם חברים בתא טרור, החשד הוא כי אחד מהארבעה הוא טרוריסט שמחפשת בלגיה עבדל חאמיד עבוד, אולם עד כה לא נמצא קשר.

עבדל חאמיד עבוד, בסרטון של דאעש
עבדל חאמיד עבוד, בסרטון של דאעש
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

ארבעה חשודים במעורבות בתא טרור נעצרו באתונה שביוון כך על פי כלי תקשורת צרפתיים, כאשר ישנו חשש כי הארבעה קשורים לתא טרור שפעל בבלגיה, המשטרה ביון שלחה את הראיות כנגד ארבעת החשודים למשטרת בלגיה ועד כה לא נמצא קשר בין שתי החוליות.

לאחר שכזכור ביום חמישי האחרון פשטה משטרת בלגיה על במנה בעיר ורוייה במהלך במצע נגד פעילות טרור. במהלך הפשיטה נהרגו שני בני אדם, המשטרה המקומית עדיין מחפשת את מי שעל פי החשד עמד בראש החוליה עבדל חאמיד עבוד בן 27, תושב בלגיה ממוצא מרוקאי החשוד כי הוא זה שעמד בראש תא הטרור שנחשף ותכנן את הפיגועים שסוכלו, וההערכות במערכת הביטחון בבלגיה כי חאמיד הצטרף לארגון דאע"ש בסוריה ומשם עבר לטורקיה או ליוון, עם זאת בינתיים לא נמצא קשר בין הארבעה שנעצרו ביון לחאמיד כאמור.

בעקבות חשיפת תא הטרור נכנסה בלגיה לכוננות גבוה כאשר מיום חמישי מאות חיילים נפרשו במדינה כאשר הדגש הוא על השגרירויות הזרות במדינה ועל האתרים היהודים, ובמהלך השבת נראו עשרות חיילים מחוץ לבתי ספר יהודים, בתי כנסת ובנייני ממשך. במהלך השבוע הקרוב הכוננות הגבוה צפויה להישאר, ובהודעה מטעם ראש הממשלה במדינה נאמר כי כ-300 חיילים הוצבו בבריסל ובאנטוורפן. עוד נמסר כי "החיילים יהיו חמושים ומטרתם העיקרית היא לאבטח אתרים מסוימים ולתגבר את כוחות המשטרה". אמר ראש הממשלה.

השארת תגובה