קרב ברשת החברתית: אהוד ברק ויאיר נתניהו • הכל על הקריקטורה

יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה, פרסם קריקטורה בה נראים כמה ממתנגדי אביו וממובילי המאבקים נגדו, וכתב "שרשרת המזון", והצליח להעמיד את האופוזיציה על הרגליים

אהוד ברק | ויקפדיה
אהוד ברק | ויקפדיה

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, המקורב מאוד לאביו, פרסם בחשבונו האישי בפייסבוק קריקטורה בה נראים המליארדר ההונגרי יהודי ג'ורג' סורוס (שעורר סערה בפני עצמה בתקופה האחרונה), לצד איש בדמות לטאה, אהוד ברק, מארגני המחאה השבועית מחוץ לבית היועץ המשפטי אלדד יניב ומני נפתלי (אב הבית לשעבר במעונו של נתניהו, ועד בפרשת המעונות), תחת הכותרת "שרשרת המזון", כשלצדם חמגשית.

אהוד ברק הגיב לפוסט בחשבונו בטוויטר וכתב: "זה מה שהילד שומע בבית? מה זה, גנטיקה או מחלת רוח עצמונית? לא משנה. בכל מקרה כדאי מאוד שנממן לו פסיכיאטר, ולא אבטחה ונהג צמוד".

יאיר נתניהו לא נשאר חייב וכתב לברק: "אני מקווה שאהוד ברח לא צייץ עלי ממקום מושבו בבוסטון (בין עסקה מפוקפקת אחת לשנייה) שהוא שיכור מוויסקי (כמו שזכור לי היטב). הגיע הזמן לגריאטר, אהוד".

בנוסף לברק, הגיבו חכי"ם נוספים בשמאל ותקפו את נתניהו. "נתניהו גדל על ברכי אידיאולוגיה רוויזיוניסטית. היום המוטיבים במשפחת נתניהו אנטישמיים פר-אקסלנס. כמה תלולה ומבהילה ההידרדרות. איזה שפל", כתבה יו"ר מרצ זהבה גלאון.

יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג כתב: "כל יהודי צריך לחוש חלחלה ובושה מכך שקריטורה סטייל דר שטירמר יצאה ממעון ראש הממשלה הישראלי ומקבלת חיבוק מגדול האנטישמים. למחוק, להתנצל ולגנות!"

נתניהו הבן, גם הגיב לציוץ עיתון הארץ בו נכתב, כי "יאיר נתניהו תקף את מני נפתלי בקריקטורה מאתרי קונספירציות אנטישמיים", וכתב: "חחחחח עיתון הארץ האנטישמי שמוחזק בבעלות של כ25% של תאגיד החדשות הנאצי לשעבר 'דומון שאוברג' שהיה אחראי על הפצת תעמולה נאצית בשואה ובעליו הנוכחי היה בהיטלר יוגנד מטיף לי על אנטישמיות".

השארת תגובה