הוריו של הדר גולדין נפגשו עם השגריר דנון ושגרירים נוספים

במסגרת מאמציהם של משפחת גולדין להביא לקבורה את גופת יקיריהם הדר, המוחזק בשבי החמאס, נפגשו שמחה ולאה הוריו של הדר, עם שגרירים באו"ם ממספר מדינות, במטרה שיפעילו לחץ על החמאס

הדר גולדין ואורן שאול
הדר גולדין ואורן שאול

הוריו של סגן הדר גולדין, שמחה ולאה, נפגשו בסוף השבוע האחרון עם שגריר ישראל לאו"ם דני דנון ועם שגרירים ממספר מדינות נוספות, במטה האו"ם השוכן בניו יורק, במסגרת מאמציהם המדיניים להשבת הבנים הדר גולדין ואורון שאול והבאתם לקבר ישראל.

פגישות אלו נועדו, להגברת הלחץ על ארגון החמאס המחזיק בגופות הדר ואורון מאז מלחמת צוק איתן, מצד מדינות החברות באו"ם. במסגרת מאמצים אלו, הוריו של הדר נפגשו, כאמור, עם שגרירים ממספר מדינות ועם נציגיי מדינות החברות במועצת הביטחון. במהלך פגישתם סיפרו גולדין על הליך חטיפתו של בנם הדר והחזקתו בידי החמאס עד לרגע זה.

בני הזוג אמרו, כי "הדר נהרג ונחטף על ידי החמאס במהלך הפסקת אש הומניטרית אותה יזם האו״ם ואנו מצפים שהקהילה הבינלאומית תישא באחריות להחזירו לקבורה בישראל. החמאס מחזיק בהדר ואורון בניסיון לסחוט את ישראל, כדי שתשחרר טרוריסטים מורשעים. המצב הנורא בו הוא מונע ממשפחתו לקבור את בנה, הוא עוול הומניטרי שהקהילה הבינלאומית צריכה לפעול כדי לסיים אותו. כפי שהקהילה הבינלאומית מעניקה סיוע הומניטרי לרצועת עזה כך אנו מצפים שתדרוש מהחמאס ותפעיל עליו לחץ כדי להחזיר את בנינו הביתה".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון אמר: "הדר ואורון מוחזקים באכזריות כבר למעלה משלוש שנים על ידי ארגון טרור שפל, אסור שאף דמוקרטיה תישאר אדישה למצב הזה. הקהילה הבינלאומית צריכה להתערב ולפעיל את כובד משקלה על החמאס, כדי להחזיר אותם לישראל. אנו לא נשקוט עד שנשיב אותם לקבורה ראויה בישראל".

השארת תגובה