זה רק עניין של זמן • ברקת מתכונן לקרב הבא על תקציב בירושלים

"ציפיית תושבי ירושלים וציפייתי, כפי שהממשלה עושה יפה בפיתוח, לעשות אותו הדבר גם בתקציב השוטף שהוא כל כך קריטי וחשוב לנו בשביל להמשיך ולהתקדם קדימה"

כשמדובר בפרוייקטים מורכבים מעין זה, לא כל ראש עיר זוכה להגיע לטקס גזירת הסרט בעודו מכהן. ברקת, שבעוד שנה יסיים את הקדנציה השניה שלו כראש העיר, היה דווקא בין אלו שכן זכו. כשכזה, הוא כמובן הגיע לחגוג עד הסוף את חנוכת מחלף רוזמרין וסיום פרויקט כביש בגין החדש.

במעמד ראש הממשלה נתניהו, שר התחבורה כץ, ראשי ערים ומועצות סובבות ירושלים ובכירים רבים נוספים בתחום, עלה ראש העיר ניר ברקת לשאת את דבריו. לאחר שהרחיב לא מעט על הצעד המנצח, האפקט הכלכלי, מרחב התעסוקה וההכנסות שהכביש המחבר בין כל חלקי העיר צפוי להכניס לקופת העירייה הגיעה השעה לחלוק קרדיטים.

ברקת הפליג בשבחים, תארים ותודות לראש הממשלה נתניהו ושר התחבורה כץ. תודות, שהגדיר "אישיים". הפירגונים שהעניק ברקת לשר כץ וראש הממשלה חולקו באופן שווה ועל אף ברכתו כי נתניהו ימשיך להנהיג את המדינה, ניכר היה שהוא משקיע גם בביסוס היחסים עם השר כץ, שבמידה והחקירות נגד נתניהו יימנעו ממנו מירוץ נוסף לראשות הממשלה, הוא עשוי להיות מועמד הליכוד לראשות הממשלה.

אלא שדווקא שתי השורות האחרונות מנאומו של ברקת היו אלה שהקפיצו את נציגי העירייה שהשתתפו בטקס, כמו גם את שאר המשתתפים הבקיאים בנעשה בכיכר ספרא. מה שהיה נראה לאנשי משרד התחבורה כסיסמת "שנור" ותו לא הבהירו כי ברקת לא מוותר גם הפעם על התקציב הייחודי לבירה וכמו בשנתיים האחרונות, גם הפעם המאבק הצפוי יגיע לרחובות העיר.

"אדוני ראש הממשלה, כפי שאתם מסייעים לנו בפיתוח, העיר ירושלים זקוקה גם לסיוע בתקציב השוטף. תקציב 2018 יסוכם בקרוב על ידי הממשלה וציפיית תושבי ירושלים וציפייתי, כפי שהממשלה עושה יפה בפיתוח, לעשות אותו הדבר גם בתקציב השוטף שהוא כל כך קריטי וחשוב לנו בשביל להמשיך ולהתקדם קדימה", לשון ברקת.

נזכיר כי בשנים האחרונות ניטש מאבק קשה בין ראש העיר ברקת לפקידי האוצר, בעוד ברקת דרש תוספות תקציביות של מענקים מיוחדים לבירה ופקידי האוצר סירבו לכך. רק לאחר השבתת שירותי העירייה והררי הזבל שהצטברו בפינות הרחוב נסגרו הסכמים עם האוצר. 

השארת תגובה