רשות המסים פשטה על חנות לתשמישי קדושה בירושלים: "לא יודע למה לא רשמתי"

במבצע ביקורת שנערך השבוע בירושלים, פשטו פקחי רשות המסים על חנות לתשמישי קדושה בעיר וגילו כי מקדמה בסך 640 ₪ לא נרשמה בספרי העסק • גם מנהל חשבונות, סוכן ביטוח וחברה לצילום אירועים לא רשמו את הכנסותיהם כחוק

כתיבת תפילין, אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה
כתיבת תפילין, אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אנשי יחידת ניהול ספרים ערכו מבצע ביקורת רישום הכנסות בירושלים. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה ירושלים 3, נערכו 153 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 13% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

בביקורת שנערכה במשרדו של מנהל חשבונות וסוכן ביטוח נמצא בבדיקת חשבון הבנק כי הוא קיבל העברות מחברות הביטוח בסך 8000 ₪ אשר לא נרשמו בספרי העסק כנדרש. תשובת בעל המשרד "לא הספקתי". בחברה לצילום אירועים נערכה ביקורת שהעלתה כי בספרי העסק לא נרשמו 28,000 ₪ שהתקבלו בגין צילום במספר אירועים. מנהל החברה טען "לפני שאני הולך לרואה חשבון אני מוציא את כל הקבלות".

בביקורת בעסק לפרסום באינטרנט נמצא צ'ק ביטחון בסך 8000 ₪ שלא נרשם בספרי העסק. מנהל החברה הסביר "לא ידעתי שבגין צ'ק ביטחון צריך להוציא קבלה". בחנות למסגור תמונות נמצא כי בעל העסק קיבל מקדמות בסך 750 ₪ שלא נרשמו. "אני רושם בסוף היום" כך הגיב בעל החנות. בחנות לתשמישי קדושה גילו המבקרים כי מקדמה בסך 640 ₪ לא נרשמה בספרי העסק. בעל החנות טען "לא יודע למה לא רשמתי".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור, הגברת פעילות האכיפה ושיפור כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

השארת תגובה