'מדד השלום': דווקא החרדים דורשים לקצר בדחיפות את החופשות במערכת החינוך

לא די בכך שבמוסדות החינוך החרדים החופשות קצרות ביותר, ונרשמים בהם מספר ימי הלימוד המירביים. סקר 'מדד השלום' של המכון הישראלי לדמוקרטיה חושף כי עם כל זאת, רוב רובם של החרדים דורשים לקצר בדחיפות את החופשות • כל הפרטים

בנט בתלמוד תורה
בנט בתלמוד תורה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מדד השלום החודשי של המכון הישראלי לדמוקרטיה ואוניברסיטת תל-אביב המפורסם היום (א'), מצא כי אזרחי ישראל נותנים ציון נכשל לשר החינוך ולמערכת החינוך, ומחציתם סבורים שיש ליישם את היוזמה לקיצור החופשות של התלמידים באופן דחוף.

מערכת החינוך בישראל קיבלה ציון נמוך (4.9 מתוך 10) על תפקודה. עוד נמצא, כי מצביעי הבית היהודי, מפלגתו של שר החינוך, העניקו למערכת ציון גבוה יחסית, של 6.4, בעוד שמצביעי מרצ נמצאו בקוטב השני ונתנו למערכת את הציון 2.7.

הציון שנתנו הנסקרים לשר החינוך היה 5.2 מתוך 10, כשבציבור היהודי הממוצע עמד על 5.4 ובציבור הערבי 4.5. עוד עולה, כי השר בנט קיבל ציון גבוה על תפקודו בקרב מצביעי המפלגות הדתיות: מצביעי הבית היהודי נתנו לשר את הציון 8.3 ומצביעי המפלגות החרדיות, נתנו לו ציון ממוצע של 6.5. מצביעי מרצ לעומת זאת, נתנו לשר את הציון 2.8 ומצביעי הרשימה המשותפת ציון של 2 בלבד.

מחצית מהנסקרים (50%) סבורים, כי דחוף ליישם רפורמה שתביא לקיצור החופשות בישראל. בקרב הציבור היהודי, 54% סבורים כך ובקרב הציבור הערבי, רק 29% הביעו עמדה זו. פילוח נוסף הראה, כי 65% מההורים לילדים הנמצאים במערכת החינוך כיום, סבורים שמדובר בסוגיה שיש לקדם באופן דחוף, בעוד שרק 44% מאלו שאין להם ולא היו להם ילדים במערכת הסכימו עם האמירה.

ההסכמה לצורך הדחוף ברפורמה היתה גדולה יותר בקרב החרדים (79%) והמסורתיים שאינם דתיים (63%), לעומת הדתיים (54%), המסורתיים הדתיים (48%) והחילונים (47%).

הסקר נערך על ידי פרופ' אפרים יער מאוניברסיטת תל-אביב ופרופ' תמר הרמן מהמכון הישראלי לדמוקרטיה והתבצע בין התאריכים 29 ל-30 באוגוסט 2017, בקרב 600 מרואיינים המהווים מדגם ארצי מייצג של כלל האוכלוסיה הבוגרת בישראל.

תגובה אחת
  1. אני מתנגד לקצר את החופשות

השארת תגובה