שלל הבוקר של משטרת ישראל: 33 עצורים, 12 נשקים, 200,000 ש"ח וחומרים מסוכנים

אחרי שנה של חקירה, הפעלת סוכן סמוי ורשימה ארוכה של פעולות מודיעין, משטרת ישראל פשטה הבוקר במבצע רחב היקף של מעצרים – בעבירות נשק וחומרים מסוכנים

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במסגרת המאבק המתמשך של משטרת ישראל בתופעת הירי והאלימות הפנימית בקרב עבריינים ובמגזר הערבי, בתום חקירה סמויה שארכה כשנה שלמה, במהלכה בלשי המשטרה הפעילו סוכן סמוי בקרב עבריינים ברחבי הארץ, ניתן האות היום לפנות בוקר ומבצע רחב של מעצר חשודים וחיפושים יצא לדרך.

הפעלת הסוכן הינה חלק ממארג פעולות של מאבק מתמשך ונחוש בתופעת השימוש, אחזקה וסחר באמצעי לחימה וחומרים מסוכנים. החיבור בין סחר בחומרים מסוכנים ואחזקת אמל״ח בלתי חוקי פוגע באופן ישיר בביטחון הבסיסי והאישי של האזרח הנורמטיבי, ועל כן מהווה מטרה לפעילות משטרתית בלתי מתפשרת

במהלך הפעלת הסוכן ,לאחר שביסס את מעמדו ורכש את אמונם של החשודים ביצע הסוכן מספר רב של רכישות ועסקאות בתחום הסחר באמצעי לחימה וחומרים מסוכנים תוך איסוף ראיות מפלילות כנגד עבריינים משפיעים בתחומים אלה.

במסגרת הפעלתו רכש הסוכן כלי נשק ואמצעי לחימה מסוגים שונים וביניהם: 2 רובים מסוג קרל גוסטב , רובה M-16, תת מקלע מסוג MP5, אקדח תוצרת F.N, אקדח תוצרת ברטה ומשתיק קול, אקדח תוצרת גלוק, אקדח תוצרת סמית' ווסן ועוד 4 אקדחים מסוגים שונים. בנוסף נקנו גם חומרים מסוכנים מסוגים שונים במספר עסקאות ובמשקל כולל של: 3.2 ק"ג.
                                
היום לפנות בוקר שלב החקירה הגלויה החל בביצוע מעצר חשודים בישובים:רמת גן, פתח תקוה,עפולה,מגדל העמק,נהריה,אום אל פחם,שיבלי ואום אל גאנם, בנוסף נעצרו 7 עצורים המוחזקים בבתי הכלא של שירות בתי הסוהר. למעלה מ-250 בלשים, חוקרים, לוחמי יס"מ ומשמר הגבול, כלבנים וטכנאי זיהוי פשטו על בתיהם של החשודים בסחר באמצעי לחימה וחומרים מסוכנים.

עד כה נעצרו: 33 חשודים ובחיפושים נתפסו חומרים מסוכנים מסוגים שונים ובכמויות שונות, כ-200,000₪ במזומן,עוד נתפסו מספר כלי רכב וקטנועים ששימשו את הסוחרים במהלך העיסקאות השונות בשווי של מאות אלפי שקלים לצורך בקשת חילוט.

כלל העצורים יובאו החל מהשעה 11:00 הבוקר לדיונים בבקשה להארכת מעצרם בבית משפט שלום נצרת וצפויים מעצרים נוספים.

משטרת ישראל מפעילה מערך אמצעים גלויים וסמויים המושתתים על יכולות טכנולוגיות ואנושיות לאיסוף ראיות, מעצרם של עבריינים והבאתם לדין.

המבצע והפעלת הסוכן מצטרפים לשורה ארוכה של פעילויות ומבצעים שביצעה ומבצעת משטרת ישראל בשנים האחרונות, במישור המודיעיני, מבצעי והחקירתי, לרבות באמצעות הפעלת סוכנים אמיצה, יצירתית ומוקפדת.

מאבקה הנחוש של משטרת ישראל בשת״פ עם רשויות האכיפה כנגד הפשיעה החמורה והאלימה, בדגש על תופעת הנשק הבלתי חוקי במגזר הערבי, סחר באמל״ח לסוגיו, סחר בחומרים מסוכנים ואלימות במסגרת סכסוכים בין גורמים עברייניים – תופעות הפוגעות בראש ובראשונה בציבור הנורמטיבי, בכלל המגזרים ומסכנות באופן ממשי את שלום הציבור ובטחונו.

מאבק זה הניב עד כה חשיפות משמעותיות וביסוס ראיות כנגד מאות עבריינים, הרחקתם מהחברה ופגיעה בתשתית הכלכלית המופקת מן הפשיעה ומאפשרת את המימון  לפעילותם העבריינית.

השארת תגובה