זהו הדיל של ש"ס וגנדלמן בחדרה: רבנות מול ראשות העיר

בש"ס מקדמים את מועמדות בן הרב הנוכחי ואחיו של חבר מועצת העיר • ראש העיר מוכן לתמוך במהלך, בתמורה לתמיכת ש"ס בבחירות הקרובות במועמדותו

עיריית חדרה. צילום: מיכאל מרטינז.
עיריית חדרה. צילום: מיכאל מרטינז.
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תהליך הבחירות לרבנות חדרה יוצא לדרך: ישיבת מועצת העיר התכנסה לאשר את נציגי הגוף הבוחר. הרב האשכנזי דוד ורנר פרש לפני כשנה לגמלאות, ואילו הרב הספרדי, הרב שמעון ביטון צפוי להגיע בעוד כשנתיים לגיל פרישה. הליך הבחירות יחל בבחירת חברי הגוף הבוחר.

ל'כל הזמן' נודע כי הניסיונות למנות רב אשכנזי עלו בתוהו, ואף הנציגים החרדים הגיעו להסכמות עם סיעת ש"ס למינוי הרב ישראל מאיר ביטון. הרב ישראל מאיר ביטון הוא בנו של רב העיר המכהן הגאון רבי שמעון ביטון ואחיו של יו"ר ש"ס בעיר חדרה בועז ביטון. במשרד הדתות, בש"ס הארצית ובש"ס המקומית פועלים למינוי של האח רבי ישראל מאיר המכהן היום כרב שכונת הצפון בחדרה.

ל'כל הזמן' נודע כי ראש העירייה צביקה גנדלמן הבטיח לפעול לתמיכה במועמדותו של הרב ביטון הבן לרבנות העיר, בתמורה לכך שמפלגת ש"ס תבטיח את תמיכתה בו בו לראשות העיר בבחירות 2018.

בשיחה עם 'כל הזמן' אומר חבר מועצת העיר בנצי נורדמן כי לאחר פרישתו של הרב ורנר הוא פעל למנות רב אשכנזי לעיר, אך כעת, הגיע להסכמה מול סיעת ש"ס המקומית על תמיכה במועמד מטעמם – הרב ישראל מאיר ביטון. ראש העירייה צביקה גנדלמן אמר אמש כי בכוונתו למנות מועמד אחד לרבנות העיר והוא לא ייתן כי שני רבנים יכהנו במקביל. במפלגות זהות יהודית לה יש שלושה מנדטים פועלים נגד מינויו של הרב ישראל מאיר ביטון, חבריה ונציגיה בגוף הבוחר לא יתנו את קולם עבור הרב ביטון. כזכור מפלגת 'זהות יהודית' פרשה מש"ס והלכה לדרך עצמאית. בבחירות הם קיבלו שלושה מנדטים, בעוד ש"ס בראשות בועז ביטון הסתפקה בשני מנדטים בלבד.

לצורך פתיחת ההליך התכנסה מועצת העיר לישיבה שלא מן המניין בנושא ביום רביעי שעבר, ואישרה את מינויים של שני עובדי עירייה כנציגי הרשות בוועדה. היום, תתכנס המועצה לאשר את ההרכב המלא של חברי הגוף הבוחר.

המשרד לשירותי דת פרסם ברשומות כי בהתאם לתקנות שירותי הדת היהודיים יש צורך לבחור רב עיר לחדרה. מועד פרישתו של רב העיר המכהן יהיה או כשיגיע לגיל 75 גיל פרישה בעוד כשנתיים, או במועד בחירתו של הרב החדש, לפי המוקדם ביניהם.

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "הליך בחירת רב ראשי לעיר חדרה, החל בעקבות פניית שר הדתות ומתנהל בהתאם להנחיות המשרד ודרישות החוק".

השארת תגובה