בועז ביטון: "עיריית חדרה מפלה לרעה תלמידי ישיבה"

מועצת העיר קיבלה את הצעתו של חבר המועצה אוהד מרחב למתן פטור מתשלום אגרת הסדר חניה לאוכלוסיית הסטודנטים,בני/ות שירות לאומי וחיילים בסדיר ■ יו"ר תנועת ש"ס בועז ביטון הגיש הצעה לסדר במטרה להכליל גם את האברכים ותלמידי הישיבות בהסדר בדיוק כמו בעיר השכנה נתניה "מדובר בהצעה שיוצרת הפליה בין סטודנטים לתלמידי ישיבה או אברכי כולל". הנהלת העיר הנוכחית בראשות תנועת 'יש עתיד' הסירה את ההצעה מסדר היום.

בועז ביטון
בועז ביטון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מועצת העיר חדרה העבירה השבוע את הצעתו לסדר של חבר מועצת העיר אוהד מרחב לפטור מתשלום אגרת הסדר חניה לאוכלוסיית הסטודנטים,בני/ות שירות לאומי וחיילים בסדיר. חבר מועצת העיר ויו"ר תנועת ש"ס בועז ביטון זעם על ההפליה בין דם לדם והגיש הצעה לסדר להכליל בחוק החדש גם את האברכים ובני הישיבות המשווים על פי חוקי המדינה לסטודנטים.

וכך כותב בועז ביטון בהצעה לסדר:"בהמשך לבקשתו של חבר המועצה אוהד מרחב למתן פטור מתשלום אגרת הסדר חניה לאוכלוסיית הסטודנטים,בני/ות שירות לאומי וחיילים בסדיר, החליטה העירייה בישיבת הנהלה האחרונה לאמץ את הצעתו של מרחב ואף צירפה את נוסח התיקון לחוק העזר לחדרה (העמדת רכב וחנייתו) התשנ"א – 1990 אשר מסדיר את החניה ברחבי העיר חדרה.

"בפתח דברי חשוב לי להבהיר בצורה ברורה, כי הצעתו של חבר המועצה אוהד מרחב והחלטת הנהלת העיר לאמץ את הצעתו היא החלטה חכמה ונבונה ונקודת אור בים של חושך. אם תרצו אי של שפיות בכל הכאוס האדיר וההתנהלות הכוחנית והדורסנית שמבצעת העירייה בתושבי העיר בשנה האחרונה.אנו מברכים על ההצעה וקבלתה ע"י הנהלת העיר.

"אך למרות זאת אני חושב שמדובר בהצעה לא מושלמת בשל ההפליה שהיא יוצרת בין סטודנטים לתלמידי ישיבה או אברכי כולל.

"תלמידי ישיבה ואברכי כולל הינם אנשים שממיתים עצמם באהלה של תורה ומשקיעים את רוב זמנם בלימוד התורה וההלכה. לימודים בכולל נועדו להכשרת תלמידי חכמים ושאר נושאי משרות בקודש. אברכים אלו לומדים ומוכשרים לכהן בתפקידי מפתח בעולם הרבני ועל פי השקפה זאת, על הלימודים בכולל להיות תכליתיים, למשל לימודי הלכה לרבנות או דיינות, או מוגבלים למספר שנים מסוים הנדרש על מנת להגיע לרמה הנדרשת בלימודים. ישנם אף את אלו שבשבילם לימוד התורה הוא ערך בפני עצמו, בבחינת "שבתי בבית ה' כל ימי חיי".

"בהרבה מאוד תחומים במדינת ישראל, תלמידי ישיבה ואברכי כולל נחשבים כסטודנטים בהגדרה הכוללת. תלמידי ישיבה מקבלים הנחה בתחבורה הציבורית כמו סטודנטים. תלמידי ישיבה ואברכי כולל נכללים תחת אותה הגדרה בחשבונות בנק מיוחדים. ואף מדינת ישראל מכירה בלימודים של תלמידי ישיבה או אברכים כלימודים לצורך תוארים אקדמיים.

זאת ועוד: בעיר נתניה הסמוכה זו שכולנו בקמפיין הבחירות ניסינו לשאוף להידמות אליה. מועצת העיר אימצה לאחרונה את המלצת ראש העיר, מרים פיירברג-איכר להכליל את תלמידי הישיבה ואברכי הכולל במסגרת ההצעה של חנייה חינם ברחבי העיר לכלל ציבור הסטודנטים תושבי נתניה.

בין התיקונים שאושרו ע"י מועצת העיר: מתן פטור מאגרת חנייה לגמלאים תושבי העיר מעל גיל 75 (הטבה הניתנת גם כיום), מתן פטור מאגרת חנייה לאברכים הגרים בנתניה ולומדים בכולל המוכר ע"י משרד החינוך, מתן אפשרות לחנייה יומית וחודשית בהתאם לאזורים ולסימון בתמרור.

"אי לכך ולאור כל האמור אני סבור ובטוח כי עיריית חדרה תתקשה מבחינה ציבורית ליצור הפלייה בין דם לדם ומתבקשת פה החלטה של מועצת העיר להכליל תלמידי הישיבה ואברכי הכולל במסגרת ההצעה של חנייה חינם ברחבי העיר לכלל ציבור הסטודנטים תושבי חדרה".

עיריית חדרה השיבה כתגובה: "הואיל ויש לבחון את המשמעויות הכלכליות וההשפעה על כמות מקומות החניה בעיר, מתבקשת המועצה להסיר את ההצעה מסדר היום".

לבסוף הנהלת העיר כולה הצביעה להסיר את ההצעה מסדר היום, כשכל חברי האופוזיציה התנגדו להורידה מסדר היום.

השארת תגובה