הבחירות לרבנות העיר חדרה יצאו לדרך: ש"ס תומכים בגרי"מ ביטון

דרמה בחדרה: מועצת העיר החלה בקידום הליך בחירת רב לעיר • חבר המועצה נורדמן יחד עם סיעת ש"ס פועלים למינוי הגרי"מ ביטון בנו של הרב המכהן, הגר"ש ביטון

המועצה הדתית בחדרה
המועצה הדתית בחדרה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תהליך הבחירות לרבנות חדרה יוצא לדרך: ישיבת מועצת העיר צפויה להתכנס מחר (רביעי) ולאשר את נציגי הגוף הבוחר הצפויים לבחור את רב העיר. הרב האשכנזי דוד ורנר פרש לפני כשנתיים לגמלאות, ואילו הרב הספרדי, הרב שמעון ביטון צפוי להגיע בעוד כשנתיים לגיל פרישה. הליך הבחירות לרב העיר יחל היום עם בחירת חברי הגוף הבוחר.

חבר מועצת העיר בנצי נורדמן פועל יחד עם אנשי ש"ס ובראשם יו"ר ש"ס המקומית בועז ביטון למינויו של הרב ישראל מאיר ביטון, בנו של הרב המכהן הגאון רבי שמעון ביטון ואחיו של בועז ביטון לכהן כרב העיר. הרב ישראל מאיר ביטון מכהן כיום כרב שכונת צפון חדרה, ובמשפחת ביטון פועלים לקבל את תמיכת ש"ס ומשרד הדתות בהעמדתו כמועמד מטעמם לרבנות העיר.

ראש העירייה צביקה גנדלמן אמר אמש כי בכוונתו למנות מועמד אחד לרבנות העיר ולא ייתן כי שני רבנים יכהנו במקביל. במפלגות זהות יהודית, לה יש שלושה מנדטים, פועלים נגד מינויו של הרב ישראל מאיר ביטון, כאשר חבריה ונציגיה בגוף הבוחר לא יתנו את קולם עבור הרב ביטון. כזכור מפלגת 'זהות יהודית' פרשה מש"ס והלכה לדרך עצמאית. בבחירות הם קיבלו שלושה מנדטים, בעוד ש"ס בראשות בועז ביטון נותרה עם שני מנדטים בלבד.

לצורך פתיחת ההליך, התכנסה מועצת העיר לישיבה שלא מן המניין בנושא ביום רביעי שעבר, ואישרה את מינויים של שני עובדי עירייה כנציגי הרשות בוועדה. היום, תתכנס המועצה לאשר את ההרכב המלא של חברי הגוף הבוחר.

תהליך בחירת רב הוא מורכב ביותר. לביצוע הבחירות מוקמת ועדת בחירות המונה 5 חברים: שופט או דיין שממנה השר בהסכמת ראש הרשות המקומית, נציג השר מקרב עובדי משרדו, רב עיר שבחרה מועצת הרבנות הראשית, 2 נציגי הרשות.

המשרד לשירותי דת פרסם ברשומות כי בהתאם לתקנות שירותי הדת היהודיים יש צורך לבחור רב עיר לחדרה. מועד פרישתו של רב העיר המכהן יהיה או כשיגיע לגיל 75 גיל פרישה בעוד כשנתיים, או במועד בחירתו של הרב החדש, לפי המוקדם ביניהם.

השארת תגובה