חבר הכנסת גפני נגד עליית הח"כים להר הבית: "יוצרת פגיעה בחיי אדם"

סוער בכנסת לקראת עליית הח"כים מחר להר הבית: "פגיעה בחיי אדם". גליק: "המחבלים הם האשמים בטרור ולא היהודים" • כל הפרטים

מתחם הר הבית| צילום: שי וקנין
מתחם הר הבית| צילום: שי וקנין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר מאבק ממושך של חה"כ יהודה גליק (הליכוד) במהלכו הגיש עתירה לבג"ץ נגד ראש הממשלה שקבע כי חברי הכנסת ושרים לא יעלו להר הבית נכנע בשבוע שעבר ראש הממשלה נתניהו ללחצים והודיע כי יאפשר לח"כים לעלות להר הבית ליממה אחת (מחר, יום שלישי) אלא שיש מי שלא מרוצה מהמלך הזה ואף מתריע כי הדבר עלול לפגוע בחיי אדם.

יו"ר וועדת הכספים חה"כ משה גפני פנה אמש לחה"כ יהודה גליק במענה למכתב ששלח לחברי הכנסת בו ביקש מחברי הכנסת "הבה נגלה אחריות ונשמור על כבוד המקום וקדושתו, נישמע להוראות המשטרה ונקדיש את עליותינו אך ורק למטרות ראויות". כתב גליק ל120 חברי הכנסת.

"מן הראוי שאת הוויכוחים הפוליטיים נשאיר מחוץ להר ונשמור אותם למשכן הכנסת, לתקשורת ולפעילותנו הציבורית והפוליטית". הוסיף גליק

מכתב ששלח חה"כ גליק לחברי הכנסת

שהוסיף וציין כי "שוטרי משטרת ישראל נמצאים במקום כדי לשמור על הסדר הציבורי בשם כולנו ולמען כולנו, נתן להם את הכבוד הראוי להם ולא נעמיס עליהם מעמסה נוספת".

לדבריו "אין לי ספק שאם כך ננהג, ימלא המקום את ייעודו לשמש כמרכז עולמי לשלום ולקריאה בשם ה' אחד ושמו אחד".

אלא שאחד מחברי הכנסת במשכן לא אהב המכתב ששלח גליק לחברי הכנסת ותכתובת מייל שהגיע לידי 'כל הזמן' השיב לו חה"כ גפני: "קיבלתי את מכתבך בנושא העלייה להר הבית ואני דוחה אותו מכל וכל".

תכתובת המייל הנחשפת לראשונה

גפני הסביר כי "הן מטעם ההלכה שאסורה העליה להר הבית עקב היותו מקום המקדש והן מן העובדה כי כל עליה כזאת שהיא אסורה כאמור". לדברי גפני העלייה אף "יוצרת פגיעה בחיי אדם רח"ל".

תגובת חה"כ גליק לא איחרה לבוא ובמייל שהשיב חה"כ גליק לחה"כ גפני, הוא כתב: "אכן המכתב הגיע אליך בטעות הוא היה מיועד רק לאלו שמעוניינים לקיים דבר ה' ("לשכנו תדרשו ובאת שמה") ולאלו שמשוכנעים שהמחבלים הם האשמים בטרור ולא היהודים.
עמך הסליחה".

כזכור לפני כחודש נחשף ב"כל הזמן' חה"כ גפני דרש מראה"מ יחד עם ראשי הסיעות ליצמן ודרעי שלא לאפשר עלייה להר הבית "זה עבירה ומביא לאינתפאדה, צריך להיות מטומטם שלא לתמוך בזה". אמר אז גפני לראש הממשלה בישיבת ראשי הקואליציה.

השארת תגובה