האו"ם: בניגוד לעמדת ישראל – לא איתרנו נשק שהוברח לחיזבאללה בלבנון

מועצת הביטחון צפויה לאשר את חידוש המנדט של הכח הצבאי הבינלאומי (יוניפי"ל) בדרום לבנון אלא שבישראל מאשימים כי הכח משתף פעולה ומעלים עין מפעולות חיזבאללה וניסו להביא לסנדול ההחלטה

מועצת הביטחון של האו"ם
מועצת הביטחון של האו"ם
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מועצת הביטחון של האו"ם אמורה להתכנס בימים הקרובים כדי לאשרר את המנדט שניתן לכח יוניפי"ל בדרום לבנון שתפקידו לפקח את הפסקת האש בין ישראל לחיזבאללה ולוודא כי הארגון אינו מבריח נשק ללבנון.

אלא שבישראל העוקבת מקרוב אחר הנעשה בפועל מאשימים את הכח המוצב על הגבול בשיתוף פעולה עם ארגון חיזבאללה המתאפיין בהעלמת עין ובהתעלמות מפניותיה החוזרות ונשנות של ישראל המתריעות מפני העברתם של משלוחי נשק לדרום לבנון.

בחודשים האחרונים עמלו בישראל בליקוט ואיסוף מידע מודיעיני חד משמעי שהועבר לידי מועצת הביטחון כדי שזו תקבל את ההחלטה על חידוש המנדט בכפוף לממצאים שהוצגו בפניה תוך הכנסת שינויים במגנון הפיקוח של האו"ם לפי בקשת ישראל, אלא שמפקד כוחות האו"ם בלבנון הציג את עמדתו בפני המועצה ולפיה, "כוחותינו לא איתרו כל עדות להברחת נשק לדרום המדינה – בניגוד לביקורת מישראל ומארה"ב".

ההצבעה עצמה צפויה להתקיים בהמשך.

יצוין, כי מפקד חיל האוויר היוצא האלוף אמיר אשל גילה בתדרוך שהעניק לקראת סיום כהונתו, כי ישראל תקפה בשנים האחרונות מעל 100 משלוחי נשק שהועברו לחיזבאלה.

בהודעה שפרסם אתמול בטרם קבלת ההחלטה, הזהיר שגריר ישראל באו"ם דני דנון, כי "האו"ם לא יכול להתעלם עוד מההתעצמות המסוכנת של חיזבאללה. כוחות יוניפי"ל בדרום לבנון טומנים את ראשם בחול בזמן שחיזבאללה ממשיך להפר את החלטות מועצת הביטחון ומשתמש בבתי אזרחים כבסיסים צבאיים. אנחנו פועלים מול חברות מועצת הביטחון כדי לשנות את המצב הזה- הגיע הזמן שכוחות יוניפי"ל ימלאו את תפקידם ויפעלו נגד ההפרות המסוכנות של חיזבאללה.

תגובה אחת
  1. האו"ם כיום גוף אבסורדי ומייצג את האיסלם הקיצוני ואת המדינות ששוללות זכויות אדם (כמו ונצואלה) ומדינות אלה הן הקובעות ומחליטות..

השארת תגובה