המאבק באופניים החשמליים עולה שלב: נקודות על חשבון רישיון עתידי

משטרת ישראל החלה לתת נקודות לרוכבי האופניים החשמליים על חשבון רישיון נהיגה עתידי • הרוכבים זועמים

אופניים חשמליים. צילום: משטרת ישראל
אופניים חשמליים. צילום: משטרת ישראל

בשנה האחרונה התגברה תופעת האופניים החשמליים ברחבי הארץ. התופעה, טובה לרוכבים אשר ע"י הרכיבה 'עוקפים' את הפקקים ובכך מגיעים מהר יותר למחוז חפצם.

אך כאן מגיעה הבעיה ולא, לא החוקית. האופניים החשמליים מהווים מטרד אין סופי לנהגי הרכב והאוטובוס. הרוכבים רוכבים על אופנייהם בלא שלמדו את חוקי התנועה ובלא שעברו אפילו תאוריה, עוקפים את הרכבים והאוטובוסים באופן מסוכן מאוד, ולעיתים אף משוחחים בטלפון כשידם תפוסה בפלאפון.

נהיגה זו מגיעה לעיתים לתאונות דרכים שחלקן אף קטלניות. על פי נתוני עמותת אור ירוק בעשר השנים האחרונות נהרגו 33 בני אדם בתאונות אופניים במרכז הארץ, 1,580 נוספים נפצעו בדרגות שונות.

משטרת ישראל החלה לאכוף את רוכבי האופניים החשמליים ולתת קנסות.

איציק, תושב בני ברק מספר ל'כל הזמן' כי בזמן שנסע על אופניו החשמליים עצר אותו שוטר בעקבות עבירת תנועה אותה טען השוטר שביצע.

"עברתי עם אופניי ברמזור בין רחוב הרב שך לרחוב ז'בוטינסקי בבני ברק, כשמאחורי נוסעת ניידת משטרה".

"על פי מה שראיתי – עברתי באור כתום, לאחר הרמזור עצרה אותי ניידת המשטרה בטענה שעברתי באדום מלא. השוטר נתן לי קנס של 1000 שקלים ו-10 נקודות לרישיון הנהיגה".

עו"ד נועם קוריס מסביר ל'כל הזמן' כי בגלל שהאופניים החשמליים מוגדרים בחוק ככלי רכב מנועי, רשאי השוטר לתת דו"ח בסכום הדומה לנהג רכב וכן נקודות.

משטרת ישראל לא התריעה אף פעם על כך שרוכבי האופניים החשמליים אשר יבצעו עבירת תנועה, יקבלו נקודות על חשבון רישיון הנהיגה. לרוכבים שלא הוציאו רישיון נהיגה מעולם יירשמו הנקודות על חשבון רישיון הנהיגה העתידי.

השארת תגובה