טראמפ דורש מהאו"ם לא לפרסם 'רשימה שחורה' של עסקים יהודים ביו"ש ורמת הגולן

לפי דיווח בוושינגטון פוסט, ממשל טראמפ לוחץ על האו"ם שלא לפרסם את רשימת העסקים הישראלים והבינלאומיים שיש להם קשר ליהודה ושומרון, מזרח ירושלים ורמת הגולן

%d7%98%d7%a8%d7%90%d7%9e%d7%a4-%d7%95%d7%a0%d7%aa%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95
%d7%98%d7%a8%d7%90%d7%9e%d7%a4-%d7%95%d7%a0%d7%aa%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95

עידן טראמפ: על פי דיווח של עיתון ה'וושינגטון פוסט' ממשל טראמפ לוחץ על מועצת זכויות האדם של האו"ם שלא לפרסם את רשימת העסקים בעולם המקיימים קשרים עם עסקים בהתיישבות הישראלית ביהודה ושומרון, מזרח ירושלים ורמת הגולן.

במרץ 2016 אישרה מועצת זכויות אדם של האו"ם הצעת החלטה אנטישמית ביוזמת הפלסטינים ומדינות ערב, שקבעה כי נציב זכויות האדם של האו"ם, זיאד ראיד אל-חוסיין, יגבש רשימה שתהווה מאגר מידע מסומן של כל החברות הישראליות והבינלאומיות שפעילות באופן ישיר או עקיף ב'התנחלויות' ביהודה ושומרון, מזרח ירושלים ורמת הגולן.על פי הדיווח ב'וושינגטון פוסט' ב'רשימה השחורה' עשויות להיכלל גם חברות אמריקניות גדולות כמו "קטרפילר", Airbnb ו"טריפ אדווייזר".

פקידים אמריקנים אמרו ל'וושינגטון פוסט' כי ארצות הברית פועלת על מנת למנוע את פרסום הרשימה באופן פומבי וליישם את החלטת מועצת זכויות האדם של האו"ם "בצורה המצומצמת ביותר שאפשר, אם בכלל". פקיד אמריקני בכיר אמר לוושינגטון פוסט כי וושינגטון מנסה למנוע את פרסומה הפומבי של הרשימה וטוענת כי ההחלטה של מועצת זכויות האדם אינה מחייבת את הנציב לעשות צעדים נוספים אחרי שהרשימה תושלם. הוא הוסיף כי ארצות הברית טוענת שהמדד להכללת חברות ברשימה "עמום ושרירותי".

דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, התר נאוור, אמרה "הבהרנו את התנגדותנו ליצירת מאגר מידע של עסקים שפועלים בהתנחלויות, ואנחנו לא נשתתף ביצירתו או נתרום לתוכנו".

שגריר ישראל באו"ם דני דנון הגיב לפרסום על הכוונה לפרסם את 'הרשימה' ואמר "הצעד המביש הזה הוא ביטוי של אנטישמיות מודרנית ומזכיר תקופות אפלות בהיסטוריה. הנציב לזכויות אדם הפך לפעיל הבכיר ביותר של תנועת ה-BDS בעולם ושם לו למטרה לפגוע במדינת ישראל במקום לבצע את תפקידו. אני קורא לקהילה הבינלאומית ולאו"ם לעצור מיד את הצעד המסוכן הזה."

השארת תגובה