הפריימריז במפלגת העבודה יוצאים לדרך

היום יתקיימו הבחירות הפנימיות למפלגת העבודה ● ההצבעה תבוצע באופן ידני, והתוצאות, ככל הנראה יפורסמו רק מחר לפני הצהריים

יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הבוקר נפתחו הקלפיות לבחירות הפנימיות במפלגת העבודה. הקלפיות ייסגרו בשעה עשר בערב ואז תחל ספירת הקולות.

48,904 מתפקדי המפלגה יצביעו ב-400 עמדות הצבעה הפזורות ב-76 מוקדים ברחבי הארץ, ההצבעה תהיה ידנית כאשר המצביעים יצטרכו לסמן שמונה עד עשרה מועמדים מתוך רשימה של 36 מתמודדים. כל בעל זכות הצבעה יוכל להצביע בכל קלפי בארץ.

המפלגה הודיעה כי היא שכרה חוקרים פרטיים שיסתובבו בקלפיות ברחבי הארץ, כדי לבדוק שלא יהיו אי סדרים בהצבעה, במיוחד לאחר הבעיות הגדולות שאירעו בבחירות המקדימות במפלגת 'הליכוד' לפני שבועיים כזכור.

ספירת הקולות תתבצע על ידי סורק ממוחשב שיכול לבדוק כ-200 טפסים בדקה, ולכן מקווים במפלגה כי עד מחר בשעות הבוקר כבר יגיעו התוצאות.

עם זאת מועמדים רבים טוענים כי יש במפלגה מה שמכונה 'רשימת חיסול' כאשר המועמדים סוגרים בינהם דילים. אחד הדילים המפורסמים הוא "דיל הארבעה" שבו הבטיחו איתן כבל, אראל מרגלית, מרב מיכאלי ודני עטר, אחד לשני את תמיכתם, כאשר יו"ר המפלגה לשעבר, ח"כ שלי יחמוביץ' טוענת כי ארבעת המועמדים מתכוונים לדאוג שלא יצביעו עבורה, כדי שתידחק למקום נמוך ברשימת המפלגה.

ההערכות היא שמלבד חברי הכנסת, המכנים יכנסו לתוך רשימת המפלגה גם מועמדים חדשים כמו העיתונאי זוהיר בהלול ופעיל המפלגה הותיק דני עטר.

בנוסף סיכויים רבים כי המועמד אלדד יניב יכנס לרשימה. יניב התמודד בכנסת הקודמת תחת רשימה שהקים בשם "ארץ חדשה" – מפלגה שלא עברה את אחוז החסימה.

יצויין ששני חברי כנסת שכיהנו בכנסת היוצאת לא יתמודדו בפריימריז: ח"כ בנימין בן אליעזר וח"כ אבישי ברוורמן. שניהם הודיעו זה מכבר על פרישה מהחיים הפוליטיים.

השארת תגובה