'ונשמרתם': החייאה מוצלחת על ילדה חרדית בת-3 שטבעה בבריכה באילת

כוחות ההצלה נקראו לשני מקרי טביעות של ילדים בבריכות בדרום, ילדה כבת-3 טבעה בבריכה פרטית באילת מקרה נוסף התרחש בבית מלון סמוך לים המלח, ילד כבן-4 טבעה, מצבו בינוני

ילד בבריכה, אילוסטרציה
ילד בבריכה, אילוסטרציה

שני מקרי טביעות של פעוטות התרחשו בשעות הערב [שלשי] הראשון התרחש בחצר ווילה בבריכה פרטית באילת ששכרה משפחה  חרדית, הידלה בת-3 טבעה בבריכה, כוחות ההצלה שהוזעקו למקום ביצעו בילדה פעולות החייאה שהסתיימו בהצלחה, הילדה פונתה לבית החולים יוסף טל כשמצבה בינוני.

אור מאיר מימון חובש רפואת חירום באיחוד הצלה מתאר: "כשהגעתי למקום נתקלתי בילדה ללא הכרה לאחר שטבעה בבריכה פרטית של וילה בו שהתה עם בני משפחתה לרגל ימי החופשה". עוד סיפר אור מימון הכונן שהוזעק למקום:" למרבה הנס תוך כדי הטיפול הרפואי ופעולות ההחייאה בסיוע מתנדבים נוספים מיחידת האופנועים של איחוד הצלה היא שבה להכרה מלאה ופונתה להמשך בדיקות בבית החולים יוסף טל שבסמוך".

מקרה נוסף התרחש בבית מלון הסמוך לים המלח כאשר מתנדבים של 'איחוד הצלה' ששהו במלון עוזקו למקום לטפל בבן-4 שטבעה בבריכה של המלון הכוחות ביצעו בילד את הפעולות הנדרשות ולבסוף פונה הילד לבית החולים כשמצבו מוגדר בינוני.

שלמה ואיציק בנזימן חובשי רפואת חירום באיחוד הצלה תיארו את מה שהתרחש: "בימים אלו אנו שוהים יחד עם בני המשפחה בבית המלון ונמסר למוקד הבינלאומי של איחוד הצלה על ילד שטבע בבריכת בית המלון. ירדנו מיידית למקום עם הציוד הרפואי ותוך כעשרים שניות התחלנו להעניק לו טיפול רפואי ראשוני וסיוע נשימתי".

באגף דוברות והסברה של איחוד הצלה קוראים לכלל האזרחים לפקוח עין ולא להשאיר ילדים בקרבת בריכות מלאות במים (בפרט בריכות ביתיות) ללא השגחה צמודה, ובסיום השימוש בבריכה ראוי ומומלץ לרוקן את המים

 

השארת תגובה