יש חיים בהר הזיתים: אלפיים השתתפו באירוע שנערך מעל פסגת הר הזיתים

אלפיים השתתפו באירוע לכל המשפחה שנערך מעל פסגת הר הזיתים • האירוע ביוזמת ובמימון משרד התרבות, ובסיוע הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים והוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים

הר הזיתים מתעורר לחיים, צילום: מנדי הכטמן
הר הזיתים מתעורר לחיים, צילום: מנדי הכטמן

אלפי אנשים השתתפו באירוע לכל המשפחה שנערך מעל פסגת הר הזיתים בסמוך למלון שבע הקשתות, תחת הכותרת 'הר הזיתים מתעורר לחיים', במהלכו נערכו מגוון פעילויות לכל המשפחה. המופע המרכזי- הזמר חנן בן ארי, ו"מועצת השירה היהודית"- שירי נוסטלגיה יהודית לנשמה. המנחה: ישי לפידות.

בנוסף, נערכו הופעות של השחקן לילדים טוביה- בהופעה נודדת, וצמד ילד- צמד הילדים של ישראל. האירוע החל בשעות הצהריים המוקדמות כשבהמשך היום משפחות רבות נטלו חלק בסיורים בהר הזיתים עם מיטב המדריכים של 'עיר דוד', ופקדו את ציוני מנהיגי עם ישראל. בסיום האירוע, קיבל כל משתתף שי אישי.

הפעילות הברוכה הינה נדבך נוסף, בעשייה של הנהלת מועצת בתי העלמין ירושלים בהנהלת הרב הלל הורוביץ, הוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים בראשות יושבי הראש האחים אברהם ומנחם לובינסקי ומשרד התרבות בראשות השרה מירי רגב. המונים החלו להגיע למקום משעות הצהרים המוקדמות באמצעות שאטלים שיצאו כל העת מגבעת התחמושת ללא עלות, אך בהרשמה מראש. המקום היה מוצל לרווחת ההמונים, והמונים כובדו בשתייה קרה ובכיבוד קל. משטרת ירושלים אבטחה את האירוע ואת דרכי הגעה.

מנהל מועצת בתי העלמין הרב הלל הורוביץ והוועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים בראשות יושבי הראש האחים אברהם ומנחם לובינסקי ביקשו לנצל את הבמה החשובה להודות על מימון ותקצוב האירוע למשרד התרבות בראשות השרה מירי רגב ולמנכ"ל יוסי שרעבי על פועלם להפיכתו של אירוע זה למסורת של שנים. כמו כן, למשרד לענייני ירושלים בראשות זאב אלקין ולמנכ"ל רן ישי, לשר הדתות הרב דוד אזולאי ולמנכ"ל עודד פלוס, הפועלים רבות לסייע להגברת הריבונות היהודית בהר הזיתים, דבר שהוכיח את עצמו בשנתיים האחרונות והעלה משמעותית את תחושת הביטחון, וגרם להגדלת מספר המבקרים במאות אחוזים.

יש לציין, כי ישנה עלייה במאות אחוזים של האנשים המגיעים בשנים אחרונות לפקוד את ציון בני משפחותיהם ורבותיהם בהר הזיתים, ואף גדל הביקוש לטמון את יקיריהם בסמוך למקום המקדש. בשנה וחצי אחרונות לא נופצה אף מצבה בהר הזיתים.

השארת תגובה