אפקט ברק • דיווח כי ברק שוקל לחזור לזירה הפוליטית

לא רק ברק אובמה: הבוקר מדווח העיתון 'ישראל היום', כי הסכם מתגבש בין יו"ר העבודה אבי גבאי לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, במסגרתו ברק יהיה מועמד המפלגה לתפקיד שר הביטחון עם שריון ברשימת המפלגה לכנסת. בתמורה ברק יתחייב לוותר על האפשרות לעמוד בראשות המפלגה כמועמדה לראשות הממשלה

אהוד ברק | ויקפדיה
אהוד ברק | ויקפדיה

הבוקר דווח בעיתון "ישראל היום" כי ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מנהל מגעים עם יו"ר העבודה הנבחר אבי גבאי וכי בין השניים מתגבשת תוכנית המהווה את הכשרת הקרקע להצטרפותו של האחרון למפלגה.

על פי התכנית המתגבשת, כך ע"פ הדיווח, ברק יעמוד בראשות "קאדר ביטחוניסטים" שיוזם גבאי. ההסכם אף כולל בתוכו התחייבות שברק יסכים לוותר על האפשרות לעמוד בראשות המפלגה כמועמדה לראשות הממשלה. בתמורה, גבאי יעניק לברק את אחד השריונים ברשימת המפלגה ברשימת העבודה לכנסת, המגיעים לו כיו"ר. ממילא, בכל אופציה בה העבודה תהיה שותפה לשולחן הממשלה, אם זה כמרכיבה, או לחילופין אם כשותפה, ברק יהיה מועמדה לשר הביטחון. גורמים המעורבים בהסכם המתגבש סיפרו ל"ישראל היום", כי ברק לא יהיה מוכן להיות מועמד חיצוני של המפלגה לתפקיד שר הביטחון ללא שריון ברשימת המפלגה.

על אף שבשלהי הכתבה צויין, כי מלשכתו של ברק נמסר: "לנו לא ידוע על זה דבר", מיהר ברק לצייץ בחשבונו האישי בטוויטר: "כותרת ראשית נטולת בסיס. השפעת החום על 'ישראל היום'. 'פייק ניוז'. למה להתאמץ לקבל תגובות? הנה תגובתי: להד"ם".

השארת תגובה