צפו: השוטר שלף את נשקו ואחד השכנים השתלט עליו

באר שבע: שוטר שכעס על שכנים שביקשו ממנו שקט כשבילה בשעת לילה תחת לביתם, שלף את נשקו. אחד השכנים השתלט על השוטר שפונה לבית החולים

שוטר במדים שבילה בשעת לילה בשכונה ד' בבאר שבע עם מוסיקה קולנית ואלכוהול, כעס כששכנים ביקוש להנמיך את הרעש.

השוטר התווכח עם השכנים, זוג הורים לחימשה ילדים, הווכוח הפך אלים והשוטר שלף את נשקו. אחד השכנים שהגיע למקום לאחר שליפת האקדח תקף את השוטר בחפץ חד והוא פונה לבית החולים סורוקה במצב קל.

כשהאקדח נשלף, הוזעקה המשטרה. השוטר תושאל על ידי שוטרי משטרת באר שבע, נשקו נלקח ממנו, והמקרה הועבר למחלקה לחקירת שוטרים.

האזרחים שהיו מעורבים בקטטה נעצרו גם הם.

כשהובאו העצורים בפני בית המשפט להארכת מעצרם, אמרה השופטת רחל טיקטין־עדולם כי מדובר ברף נמוך של חשדות וכי יש סתירות בין עדות השוטר לבין מה שנצפה בסרטון: " השוטר מציין שהוא שלף את נשקו לאחר שהוכה, בין היתר, באמצעות חפצים בראשו ולאחר שחש בסכנת חיים, בעוד שבסרטון נראה השוטר ללא כל סימני חבלה כשהוא מחזיק בנשקו. כמו כן, השוטר לא נצפה עם כתמי דם על החולצה כאשר הוא מחזיק בנשק, כפי שהוא נצפה בתמונות המצויות בתיק".

השופטת נענתה לבקשת המשטרה להאריך את מעצרם של שלושה מהחשודים ביממה.

מבית המשפט נמסר: "מדברי השוטר עולה תמונה בעייתית לכאורה, באשר להימצאותו במקום ולגבי מה שעשה שם, בעודו במדים".

למוחרת, הובאו העצורים שוב בפני בית המשפט בבקשה להארכת מעצר נוספת. אז סיפר נציג המשטרה כי השוטר עבר 'לינץ' והסב את תשומת לב השופטת ליד שהורמה על השוטר עוד טרם שלף את נשקו. השופטת האריכה את מעצר החשודים בעוד יום ויומיים.

הסנגורים של העצורים, עורכי הדין דודי אביטן, חנן אסולין, מירב מזרחי ואדיב בן לולו, ערערו לבית המשפט המחוזי שהורה על שחרור העצורים למעצר בית. השופט המחוזי נסר אבו טהה מתח ביקורת על המשטרה: "לא יהיה זה מידתי להותיר את העוררים במעצר, בעוד השוטר, המיוחסים לו חשדות חמורים ביותר, נמצא בן חורין. מה עוד שעל פי פקודת המשטרה היה צורך להעביר את התיק למח"ש"

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר באירוע תקיפה שבו היו מעורבים שוטר, אשר לא שהה בתפקיד, וארבעה צעירים נוספים. כתוצאה מהאירוע, נחבל השוטר ופונה לבית החולים במצב קל. כמקובל, כלל החומר בעניינו הועבר למח"ש. ארבעת המעורבים הנוספים נעצרו ושוחררו למוחרת בבית המשפט בתנאים מגבילים".

השארת תגובה