חמישה הרגלי מקלחת שעלולים לפגוע בעור

אנחנו מתקלחים כל כך הרבה פעמים במהלך חיינו ומדהים לגלות כמה אנחנו לא יודעים על מה יועיל או יזיק לעור שלנו. אנחנו מניחים שיש לנו את כל הידע שצריך כדי לטפח את העור באופן הכי מוצלח אבל אנחנו חוזרים על טעויות פעם אחר פעם. כידוע, להתקלח זה סוג של טקס עבור נשים וגברים , אבל תמיד טוב לדעת מראש מה נכון לנו ולא לפעול על אוטומט.

בעוד שמקלחת עונה על צורך בסיסי של היגיינה, לעיתים אנחנו לא מתייחסים מספיק לעור שלנו ולמה שיעשה לו טוב או רע בעודנו עומדים מתחת לזרימת המים הנעימה. העור שלנו רגיש לחומרים ולפעולות שאנחנו עושים במקלחת ומומלץ לכם לקרוא על ההרגלים הבאים, שיכולים ליצור נזק לעור שלכן.

ד"ר להבית אקרמן , מומחית לרפואת עור , ריכזה עברנו מספר טיפים ממה כדי להימנע, כדי לשמור על עור הפנים והגוף:

1. כאשר המים חמים מדי

מקלחות במים חמים מדי יכולות לייבש את העור ולגרום לגרד, קילוף ופריחה. גם עודף מקלחות ביום לא תמיד מועיל ויותר מדי מים עלול לייבש את העור ולגרום אף הוא לגרד ופריחה. מה הפתרון? ניתן לחמם את המים מאד לפני הכניסה למקלחת ובהמשך כשיש אדים וחום בחדר, להוריד את הטמפרטורה ולהתקלח במים פחות חמים. כמו כן, שימוש בקרם לחות מיד לאחר הרחצה ימנע יובש של העור.

2. שימוש בסבון קשה או סבון פילינג

מומלץ להשתמש בסבון שלא מאד מייבש את העור – עדיף סבון המכיל לחות בתוכו. עדיף לא להשתמש באופן רגיל בסבון אנטי בקטריאלי. כמו כן, לא מומלץ להשתמש בסבון פילינג גרגירים על כל הגוף יותר מדי פעמים בשבוע. ההמלצה היא כפעמיים בשבוע.

3. שפשוף יתר של העור לא מנקה אותו

נהפוך הוא. לעיתים אנו נוטים לחשוב שאם נשפשף את העור בחוזקה על ידי מברשת או ספוג קשה העור יהיה נקי יותר. אבל זו טעות נפוצה. שפשוף מוגזם בעור יכול לגרום לגירוי ניכר של העור ואפילו לסימנים של פיגמנטציה בעור (בעיה מאד שכיחה בבעלי עור בגוון כהה). הפסקת השפשוף התכוף תפתור את הבעיה.

4. להשתמש בסכין גילוח לא נקי

סכין הגילוח הוא קרקע פורייה לחיידקים ופטריות ולכן לפני השימוש החוזר בסכין גילוח מומלץ לשטוף אותו במים חמים מאד. מאחר ואנחנו מחליפות הרבה סכיני גילוח, כדאי להקפיד על הרגל זה.

5. ללכת בכפכפים באזורי מים

חשוב מאד להשתמש בכפכפים במקלחות ציבוריות, סביב בריכות וליד הג’קוזי או בכל באזור ציבורי עם מים. בתנאי לחות ורטיבות לפטריות נוח מאד להתרבות ולשגשג. שימוש פשוט בכפכפי גומי בכל מגע שהוא במקור מים או רטיבות ציבוריים ימנע את הבעיה הטורדנית.
הטיפים נכתבו באדיבות ד"ר להבית אקרמן מומחית לרפואת עור

השארת תגובה