מומחי מרכז שניידר: כך תצמצמו את הפגיעה מאופנים חשמליים וקורקינטים ממונעים

בשלהי החופש הגדול קיימת עלייה חדה בפגיעות בקרב ילדים ובני נוער, מאופניים חשמליים וקורקינטים ממונעים. פרופ' יחזקאל ויסמן, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים, מקבוצת הכללית, מציין כי בקיץ עקב יציאה של ילדים רבים לרחובות, קיימת סכנה גדולה להיפגעות. מדי שנה מספר הילדים הנפגעים מרכיבת אופניים, סקטבורד, קורקינט ורולר-בליידס, הולך וגדל

אופניים חשמליים
אופניים חשמליים

בעקבות ריבוי המקרים של פציעות ילדים ונוער מסקייטבורדים, אופניים חשמליים וקורקינטים ממנועים ובעקבות פציעתה היום של הצעירה בת"א, מנפילה מקורקינט ממונע, יוצאים מומחי מרכז שניידר בהמלצות לבטיחות בדרכים ומזעור נזקי הפגיעה.

• רכיבה על אופניים, אופניים חשמליים וקורקינטים: בכל יציאה לרכיבה על אופניים, אופניים חשמליים, קורקינט ורולרבליידס, יש להקפיד לחבוש קסדה ומגני מרפקים וברכיים. הקסדה היא האמצעי היעיל ביותר למניעת פגיעות ראש. את הקסדה יש להתאים לראשו של הילד.

• יש לרכב רק במקומות המיועדים לכך ולא בכבישים סואנים בנוסף, רצוי להימנע מרכיבה בלילה.

• במידה והילד נחבל וסובל מחתכים, יש לטפל בחתך על מנת להפסיק את הדימום ולמנוע זיהום והצטלקות. אם החתך שטחי, אינו מדמם, אינו מערב את הפנים ואין חשש לגוף זר באזור, ניתן להימנע מתפירה. יש ללחוץ על החתך עם תחבושת לעצירת הדימום, לרחוץ היטב במים ובסבון, למרוח משחה אנטי ספטית, כדוגמת פולידין, ולכסות בפד גאזה. בהמשך יש לבדוק מדי יום את החתך ולחפש סימני זיהום: אודם, נפיחות, במידה ומופיע, יש לפנות לטיפול רפואי.

• יש לפנות מיידית לעזרה רפואית אם החתך גדול, עמוק וממשיך לדמם אחרי הפעלת לחץ במשך 10 דקות, או הוא מערב את אזור הפנים. גם חתכים שנגרמו מחפץ מזוהם, מצריכים פנייה לרופא. יש להתייעץ עם הרופא לגבי חיסון לטטנוס. כמו כן, אין להוציא גוף זר מפצע – לעיתים הגוף הזר עצמו מונע דימום רב, יש לפנות במקרה זה לחדר המיון הקרוב.

השארת תגובה