האמבולנס הגיע עם בלוני חמצן ריקים והחולה נפטר – אלמנתו תובעת את מד"א

בן ה-60 התלונן על חוסר אוויר כשהוא אוחז בחזהו, צוות מד"א שהגיע לזירה גילה כי מיכלי החמצן באמבולנס היו ריקים – כעת אלמנתו תובעת את מד"א

חמצן
חמצן

תביעה דרמטית שהוגשה בימים אלה לביהמ"ש השלום בתל אביב ע"י עוה"ד רן שפירא ממשרד אלמוג – שפירא – מתארת פרשייה של מוות מיותר, לכאורה.

על פי התביעה, נהג משאית בשנות ה-60 לחייו, שסבל מסוכרת וממחלות נוספות – פנה לאשתו במצוקה, כשהוא אוחז בחזהו ואומר שחסר לו אוויר. אשתו המבוהלת התקשרה מיד למוקד מד"א וביקשה שניידת טיפול נמרץ תגיע בדחיפות לביתם.

לדברי עוה"ד שפירא, צוות מד"א הגיע לביתם של בני הזוג עד מהרה, והחל בניסיון לטפל בחמצן, אך אז הסתבר שמיכלי החמצן שעמם הגיע למקום – ריקים לחלוטין.

הפרמדיקים קראו בקשר לאמבולנס נוסף שבו מיכלי החמצן מלאים, ובינתיים החלו להנשים את החולה בצורה ידנית. לדברי האישה, עד שהגיע הצוות הנוסף – כבר היה בעלה במצב של חוסר הכרה. על פי הרישומים הרפואיים, הוא סבל באותו שלב מאי-ספיקה נשימתית קשה ומכיחלון.

לדברי האלמנה, אנשי צוות מד"א במקום מסרו לה שהם מעוניינים להעביר את בעלה לבית החולים, אך הדבר לא נעשה. תחת זאת, החל צוות מד"א בהחייאה מתקדמת, ולאחר כשעה, במהלכה לא הגיב המנוח למאמצי ההחייאה – נקבע מותו.

פרופ' הילטון מילר, מומחה בקרדיולוגיה, שבדק את המקרה מטעם התביעה, קבע בחוות דעתו כי הטיפול המומלץ הראשון במקרים של בצקת ריאתית ממנה סבל המנוח היא באמצעות חמצן.

לדבריו, מותו של המנוח נגרם כתוצאה מכך שלא טופל בחמצן בהקדם האפשרי, ולכן אין ספק שצוות מד"א, שהגיע למקום עם בלוני חמצן ריקים, בניגוד להנחיות והנהלים גרם למותו, ככל הנראה בטרם עת, של המנוח.

עוה"ד שפירא הגיש בימים אלה תביעה לפיצויים, בשם האלמנה, נגד מד"א. התביעה, בסכום המקסימלי הקבוע בחוק, נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בתל אביב.

במגן דוד אדום אמרו היום ל'כל הזמן': "התביעה התקבלה ולאחר שנלמד אותה נשיב כמקובל בבית המשפט".

3 תגובות
  1. גם במד'א מועסקים פסיכים ושרלטנים, כמו בכל מקום.

  2. מקרה עצוב, משתתף בצער המשפחה. אני בטוח שהארגון יפיק לקחים אם הייתה התנהלות לא תקינה

  3. מקרה מאד מצער, כאחד שמתנדב במד"א אני יכול להעיד שזה דבר נדיר מאד

השארת תגובה