המונים נוהרים לציונו של המהר"א מבעלזא זצ"ל שיום ההילולא שלו חל היום • גלריה

המוני בית ישראל נוהרים החל מצאת השבת לציונו של רבן של כל בני הגולה, המהר"א מבעלזא זצ"ל, שהיום מציינים שישים שנה לעלותו השמימה • תיעוד מהשטח, וגם: הלו"ז המלא הצפוי היום בחצר הקודש בעלזא

הילולת המהר"א מבעלזא תשע"ז | צילום: פישל רוזנפלד

הלילה החלה נהירת המוני בני ישראל אל ציונו של רבן של כל בני הגולה, מרן המהר"א מבעלזא זצ"ל, שהיום מציינים שישים שנה לעלותו השמימה. מדובר באחת מההילולות המרכזיות והמוכרות ביותר בקרב הציבור החרדי, מאחר ומקום ציונו מפורסם בישועות רבות שנפקדו בהן המתפללים בציון הקדוש.

בין אלפי חסידי בעלזא העולים לציונו הקדוש שבהר המנוחות, ניתן לראות גם את ההמונים שאינם משתייכים לחסידות עולים להתפלל בציונו של המהר"א מבעלזא זי"ע, מה שמביא לכוננות מיוחדת של ספקית שירותי התחבורה הציבורית בבירה, חברת אגד, שפירסמה הודעות מיוחדות באשר לתגבור התחבורה הציבורית היום להר המנוחות. זאת, לצד הפעלת מוקדים מיוחדים מהם יוצאים אוטובוסים בזה אחר זה בשיטת "מתמלא ויוצא".

לצד דוכני התרמה רובים שהוקמו על ידי קופות הצדקה של ארגוני החסד הבלזאים בדרך העולה לציון הקדוש, ניתן להבחין גם באוהל החסד הענק שהוקמה במקום על ידי קופת הצדקה 'אהבת חסד' המחלק 'לעקיך און בראונפן' למתפללים הנהנים ממבחר עצום של מזונות ושתיה קרה.

הבוקר, עם סיום תפילת השחרית בבית האדמו"ר מבעלזא שליט"א, הוא צפוי לעלות לציונו של דודו ומי שעמד לפניו בראש החסידות המפוארת, המהר"א מבעלזא זצ"ל.

אחר הצהריים יוגש על ידי ה'חברה' הבלזאית סעודת ההילולא לאלפי החסידים שיסעדו באולמות השמחה שבבניין בית המדרש הגדול בקרית בעלזא ולאחריה, לקראת שקיעת החמה, יערוך האדמו"ר מבעלזא את השולחן הטהור להילולת דודו המהר"א מבעלזא זצ"ל.

תגובה אחת
  1. זצ"ל
    מנוחתו בגן עדן!!!

השארת תגובה