בדרך לשבת: משפחה בת 9 נפשות ברכב משפחתי

9 נפשות ברכב משפחתי
9 נפשות ברכב משפחתי

תקופת הקיץ מאופיינת ביציאה לחופש ובילוי בחיק המשפחה, הנסיעות הרבות בכבישי הארץ, של כלי רכב רבים מציפות לעיתים, את חוסר האחריות של הנהגים בהובלת נוסעים כשהם לא חגורים וללא התקני ריסון.

משטרת ישראל מבצעת אכיפה כנגד עבירות אלה המסכנות את חיי הנוסעים, בד בבד המשטרה פועלת בתחום המניעה וההסברה במטרה לעלות את המודעות ולשנות את תרבות הנהיגה בכבישים.

בסמוך לשעה 10:00 במהלך פעילות אכיפה כנגד עבירות ביריונות ומסכנות חיים. זיהו שוטרי אגף התנועה רכב פרטי דגם סטיישן נוסע בכביש 65 לכיוון צפון באזור צומת קציר, לתדהמתם הבחינו בתוך תא המטען ילדים קטנים ישובים, מיד עם זיהוי סיכון הילדים הנהג התבקש לעצור בצד הדרך, השוטרים שניגשו לרכב ספרו את מספר הנוסעים שהיה לא פחות מ-9 נוסעים בתוך רכב פרטי אחד, כאשר מתוכם 3 ילדים בגילאים 3-5 ישובים בתוך תא המטען, הוסבר לנהג את חומרת העבירה והסיכון הכרוך בהובלת נוסעים בתא המטען. הנהג בשנות ה-40 לחייו תושב אזור השומרון טען להגנתו "תמיד נסעתי ככה ולא עשו לי כלום". בשלב זה השוטרים ווידאו כי הנוסעים הועברו לרכב אחר והם יושבים בצורה בטוחה וחגורים בהתאם.

כנגד הנהג נרשם דו"ח בגין נהיגה בחוסר זהירות והוא קיבל זימון לשיפוט מהיר בבימ"ש.

משטרת ישראל קוראת לנהגים להקפיד על חגירת כל הנוסעים בחגורות בטיחות ולעשות שימוש בכסאות בטיחות לילדים בהתאם לחוק, מחקרים מראים כי, חומרת הפגיעה בזמן תאונה חלילה, עלולה להיות חמורה יותר ואף קטלנית אם נוסעי הרכב אינם חגורים או רתומים לכסאות בטיחות.

השארת תגובה