טראמפ נחוש להוכיח כי הוא שונה וכי הצפון קוריאנים לא יתקלו עוד במנהיגים כנועים

סין לא רוצה לעזור לארצות הברית ונהנית לראות את טראמפ מזיע ומתקשה להחזיר את ארצות הברית לגדולתה, אבל מבינה שאם היא לא תעשה שרירים מול הקוריאנים – לבקשת טראמפ – היא תשלם על כך ביוקר

טראמפ עם יועצים
טראמפ עם יועצים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אתחיל מהסוף: להערכתי, בקדנציה הנוכחית של טראמפ, תהיה מלחמה. השאלה היא רק מתי. ההערכה הזאת מתבססת על ההתחייבות והקריצה של טראמפ לבסיס הבוחרים שלו, קהל שנסחף אחריו בשל החזרת אמריקה לגדולתה. המצב הבינלאומי הנוכחי של ארה"ב נמצא בשפל: שמונה השנים האחרונות התאפיינו בעיקר באיבוד שליטה במאחזים ותיקים והמצב הנוכחי נגזר מכך. המצב הלא פשוט בו אמריקה נתונה תחת איומים של השמדה הקורמים פה ושם עור וגידים, מחייב מענה הולם.

מלחמה בה תראה לכולם שטראמפ אינו סחיט ושכוחה של אמריקה חזק מתמיד. העונש הזה, אם וכאשר, יהיה תמרור אזהרה מהדד וככל שהוא יוקדם, העולם ירוויח וזעזועים עתידיים מיותרים יחסכו.

צפון קוריאה מבינה שארה"ב החוזרת לגדולתה מאיימת עליה ולפיכך היא מעוררת פרובוקציות. המנהיג הדיקטטורי שלה חושש לקיומו – כמו גם לקיום המדינה הקומוניסטית שהקים סבו – בשל גדילתה מחדש של ארצות הברית, ולכן עושה 'שרירים'.

אין סיכוי לפריצת מלחמה ממש מחר, אבל לפי האיומים של שני הצדדים שגם באו לידי ביטוי במעשים מדאיגים, אנחנו בהחלט בדרך. כך או כך, יש לזכור כי מלחמה יכולה להיות רק חיסול קים ג'ונג און המטורף ולא בהכרח תקיפה אגרסיבית על כל יעדי המשטר וצבאו.

ברקע צריך לזכור כי מנהיגי שתי המדינות הם אנשים כוחניים וירצו להראות לכולם שאצלם מילה זאת מילה. למעשה, הם מנהיגים שתי שיטות שאמורות בעיניהם לשלוט בעולם. דמוקרטיה מחד ודיקטטורה קומוניסטית מטורפת מאידך.

שניהם ירצו ללכת עד הסוף, ובניגוד למנהיגים קודמים בארה"ב שהתנהלו ברפיסות, טראמפ נחוש להוכיח כי הוא שונה מהם וכי הצפון קוריאנים לא יתקלו עוד במנהיגים כנועים.

את המחיר עשויים לשלם רבים, כי אם יממש המטורף מפיונגיאנג את איומיו, מאות אלפי דרום קוריאנים ויפנים ימצאו את מותם, חלקם במטחי ארטילריה אימתניים וחלקם בפשיטות המוניות ובירי טילים בליסטיים.

אך בכל זאת, יש עדיין אפשרויות לעצור את ההידרדרות בדרכים דיפלומטיות, וגם טראמפ מבין שמלחמה היא המוצא האחרון. הדרך הדיפלומטית היחידה כרגע היא סין. התעשייה בצפון קוריאה בנויה על התעשייה הסינית ולכן אם הסינים יתעשתו ויסכימו להטיל סנקציות על צפון קוריאה, הצפון קוריאנים ייכנעו ויסכימו לפתוח במשא ומתן חשאי.

סין לא רוצה לעזור לארצות הברית ונהנית לראות את טראמפ מזיע ומתקשה להחזיר את ארצות הברית לגדולתה, אבל מבינה שאם היא לא תעשה שרירים מול הקוריאנים – לבקשת טראמפ – היא תשלם על כך ביוקר.

השארת תגובה