תפנית: לאחר שנים ללא רב בראשל"צ, המדינה בעד רב ספרדי

בניין עיריית ראשון לציון (צילום: ויקיפדיה)
בניין עיריית ראשון לציון (צילום: ויקיפדיה)
>> בעל עסק? לחץ כאן לבניית אתר אינטרנט בחינם!

לאחר עתירה שהוגשה לבג"ץ כנגד המשרד לשירותי דת וראש עיר ראשון לציון בנושא אי מינוי רב ספרדי, המדינה החליטה לשנות כיוון ועכשיו היא תומכת במינוי רב ספרדי בראשון לציון.

במכתב התמיכה ששיגר השר לשירותי דת, דוד אזולאי אל דב צור, ראש העיר ראשון לציון, כתב: "שמחתי מאוד לראות כי עיריית ראשון לציון נכונה לקדם תהליך בחירות לרב הספרדי של העיר , מאז נכנסתי לתפקידי אני שואף לקדם את הליך המינוי ולהביאו לידי גמר. אני שמח על הודעתך על כינוס מועצת העיר על מנת לבחור את נציגי העירייה לוועדת הבחירות".

בעתירה שהוגשה לבג"ץ נגד עיריית ראשון לציון והמשרד לשירותי דת באמצעות עו"ד פרופ' אביעד הכהן, נטען כי הליך מינוי רב עיר ספרדי בראשון לציון העיר הרביעית בגודלה בישראל מתעכב במשך 7 שנים ארוכות בהן שירותי הדת בעיר כמעט ואינם קיימים.

פרופ' אביעד הכהן, דיקן המרכז האקדמי "שערי מדע ומשפט" שמייצג את העותר אמר בתגובה: "למרבה הצער, כל נושא מינוי רבני העיר בישראל הופך להיות יותר ויותר עניין של סחר-מכר פוליטי ופחות דאגה לאינטרס הציבורי. אנו שמחים שהמדינה שותפה לבקשת העותר להפסיק את הסחבת במינוי רב עיר ספרדי בראשון לציון, העיר הרביעית בגודלה בארץ, ומקווים שמכאן ואילך ההליך ינוע כסדרו ויסתיים בהקדם, והרב שייבחר יהיה גם אדיר במלוכה, גם בחור כהלכה".

השארת תגובה