בשל לחץ ערבי: "כף ורדה מכחישה התחייבות שלא להצביע נגד ישראל באו"ם"

יומיים בלבד לאחר הודעת ראש הממשלה כי מדינה נוספת באפריקה מושיטה את ידיה לשלום כשהיא מבהירה כי תחדל להצביע נגד ישראל באו"ם, מכחיש נשיא 'קייפ ורדה' כל התחייבות בנושא

ראש הממשלה נתניהו בטלפון
ראש הממשלה נתניהו בטלפון

לפני יומיים בישר ראש הממשלה, כי מדינה נוספת באפריקה הודיעה על הידוק וחיזוק הקשרים עם ישראל.

המדובר במדינת האיים המערב אפריקניתהקטנה הידועה בכינוייה 'קייפ ורדה', שהודיעה כי תחדל להצביע נגד ישראל בהצבעות בפני פורומים בינלאומיים וכן במוסדות האו"ם.

לפי הדיווח, ראש הממשלה נתניהו ונשיא קייפ ורדה ז'ורז'ה קרלוש פונסקה, נועדו לפני חודשיים במונרוביה בירת ליבריה, במהלך ביקור ראש הממשלה במדינה.

אלא שהיום, ככל הנראה בשל לחץ העולם הערבי פרסם נשיא קייפ ורדה הודעת הכחשה בה נטען כי בפגישתו עם ראש הממשלה, כלל לא נדון נושא הצבעות המדינה באו"ם משום שהדבר כלל לא עלה על הפרק.

במשרד החוץ מיהרו לפרסם הודעת הבהרה בה נאמר, כי לפני מספר חודשים, התקבל מסר מאת בכיר במדינת קייפ ורדה על החלטה שלא להצביע נגד ישראל בארגונים בינלאומיים, המסר דווח ע״י שגרירנו לסנגל , המואמן לקייפ ורדה.

אישוש לדברים התקבל באמצעות פרסומים בתקשורת המקומית בקייפ ורדה, במקביל, ידוע לנו שישנו לחץ ערבי משמעותי נגד היוזמות הישראליות להידוק הקשרים עם אפריקה, אנו מניחים שהודעת הנשיאות של קייפ ורדה הינה תוצר של לחץ זה", לשון ההודעה.

יצוין, כי רק השבוע גילה ראש הממשלה, כי מדינות ערב לוחצות על טוגו לבטל את ועידת ישראל-אפריקה, שצפויה להתקיים בתחילת החורף.

השארת תגובה