גייס חמישי? "ח"כ מערוף התפטר מהכנסת, מזכ"ל 'התנועה האיסלאמית' יחליף אותו"

חבר הכנסת עבדאללה אבו-מערוף הגיש את התפטרותו ליושב ראש הכנסת ובמקומו יישבע אמונים סעיד אלחרומי לשעבר ראש מועצת שגב שלום ומזכ"ל התנועה האיסלאמית

הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי
הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה. צילום: עמוד הפייסבוק הרשמי

חילופי גברי ב'רשימה המשותפת'.

חבר הכנסת עבדאללה אבו-מערוף הגיש היום את התפטרותו מהכנסת ובמקומו יישבע בשבוע הבא אמונים, סעיד אלחרומי, שכיהן בעבר כראש מועצת שגב-שלום וכמזכ"ל 'התנועה האיסלמית'.

אלחרומי מכהן כסגן יו"ר רשימת רע"מ וכן כיושב ראש וועדת ההיגוי העליונה של ערביי הנגב.

נזכיר כי מאז התפצלותה, מוגדרת 'התנועה האיסלמית' כתנועה ש'הפלג הצפוני' שלה בראשות ראאד סאלח, נחשבת לרדיקלית וקיצונית ואף הוצאה אל מחוץ לחוק, זאת לעומת 'הפלג הדרומי' הנחשב לארגון בעל דעות מתונות יחסית.

ההתפטרות מגיעה על רקע הסכם שנחתם בין כלל הסיעות המרכיבות את 'הרשימה המשותפת' ערב הבחירות בה הסכימו מפלגות חד"ש, רע"מ, בל"ד ותע"ל, על רוטציה בין נציגיהן בכנסת. לפי ההסכם, ח"כ אוסמה סעדי המייצג את רשימת תע"ל והממוקם כמספר 12 ברשימה,וח"כ עבדאללה אבו-מערוף מחד"ש, (מספר 13 ברשימה), יתפטרו עם תום מחצית הכהונה, כשבמקומם ייכנסו הבאים ברשימה ג'ומעה אזברקה מבל"ד וסעיד אלחרומי מרע"מ. כך, שהרשימה תכלול הרשימה ארבעה נציגים מחד"ש, ארבעה מרע"מ, ארבעה מבל"ד ואחד מתע"ל.

אלא שהתפטרותו של גטאס מהכנסת, שיבשה את סדר הרציפות ואיימה לפלג את 'הרשימה' שבימים האחרונים הצליחה להגיעה להבנות המקובלות על כלל מרכיביה.

השארת תגובה